واکسن ویروس کرونا برای آزمایش انسانی ارسال شد

به گزارش جعبه مهر، به تازگی یک واکسن توسط شرکت مدرنا در کمبریج فراوری شده و برای آزمایش در اختیار مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا قرار گرفته تا به درمان ویروس کرونا یاری کند.

واکسن ویروس کرونا برای آزمایش انسانی ارسال شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از فیوچریسم، به تازگی یک واکسن توسط شرکت مدرنا در کمبریج فراوری شده و برای آزمایش در اختیار مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا قرار گرفته تا به درمان ویروس کرونا یاری کند.

داروخانه مدرنا نخستین واکسن کرونا ویروس آزمایشگاهی را برای آزمایش انسان ارائه می دهد و انتظار می رود که کارآزمایی بالینی آن در ماه آوریل شروع گردد.

واکسن یادشده mRNA-1273 نام دارد و مرحله اول مطالعاتی آن در آمریکا تکمیل شده است؛ شرکت وال استریت ژورنال گزارش داد که این شرکت روز دوشنبه نخستین دسته از این واکسن را به موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی (NIAID) ارسال نموده و در آنجا، دانشمندان فدرال آن را مورد آنالیز قرار داده و اگر همه چیز خوب پیش رود -آزمایشات بالینی را بر روی شرکت کنندگان انسانی شروع می نماید.

هر روز گزارش های جدیدی از موارد COVID-19 و تلفات ناشی از ابتلا به آن ارائه می گردد و همین موضوع منجر شده دانشمندان سراسر دنیا به دنبال ساخت واکسن کرونا ویروس باشند.

انتهای پیغام/

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4866

به "واکسن ویروس کرونا برای آزمایش انسانی ارسال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن ویروس کرونا برای آزمایش انسانی ارسال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید