واکنش امینی به انتصاب دقیقه 90افشانی، طرح اصلاح اساسنامه سازمانها

به گزارش جعبه مهر، به گزارش خبرنگاران، ابراهیم امینی در سرانجام شورا در جمع خبرنگاران حاضر شد و به دستور جلسات امروز اشاره نمود و گفت: مشخص بهای بازدید از باغ پرندگان و فوریت آنالیز معرفی مدیر کل امور مالی و اموال شهردار به عنوان ذی حساب دو، دو دستوری بود که در ابتدا مورد آنالیز نهاده شد. سپس آقای رسولی خزانه دار شورا گزارش هزینه کرد 6 ماهه شهرداری را ارائه کرد و در نهایت مشخص تکلیف شهرداری به ارائه جداول بهای خدمات به تصویب رسید.

واکنش امینی به انتصاب دقیقه 90افشانی، طرح اصلاح اساسنامه سازمانها

نایب رئیس شورای شهر تهران با اشاره به نامه وزارت کشور برای خاتمه کار شهرداران و استانداران توضیح داد: در جلسه هم اندیشی امروز این نامه مورد آنالیز نهاده شد و تصمیم بر این شد تا شورای شهر بر اساس نظر وزیر کشور در این خصوص عمل کند و شورا هم در این باره منتظر نظر سازمان بازسی کل کشور است، زیرا این سازمان وظیفه نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات بر عده دارد.

امینی درباره انتخاب سرپرست استانداری ها گفت: انتخاب استانداران ساز و کار مختص به خود را دارد و باید نظر نمایندگان، ائمه جمعه و فعالان سیاسی در انتخاب استانداران تامین گردد. در نهایت برای استانداری ها سرپرست مشخص گردد تا عکس العمل در فضای سیاسی کشور مشاهده گردد و بتوانند با فراغ بال استاندار را مشخص نمایند.وی با بیان اینکه شهردار انتخاب شده و انتصابی نیست، گفت: به همین منظور ما منتظر نظر وزیر کشور هستیم و اگر حکم صادر گردد بلافاصله تودیع و معارفه انجام می گردد. امینی با تاکید براینکه بر اساس نظرسازمان بازرسی کشور بازنشستگان تا 15 آذر فرصت دارند پست خود را ترک نمایند، گفت: روند خدمت افشانی ادامه دارد مگر اینکه بخشنامه جدیدی از وزارت کشور اعلام گردد و ما بر اساس آن عمل می کنیم.

یکی از خبرنگاران درباره نظر مجلس به عنوان مفسر قانون پرسید و امینی گفت: نمایندگان مجلس مفسر قانون هستند نه اداره کل حقوقی. اداره کل حقوقی وظیفه مشورتی بر عهده دارند و این نمایندگان هستند که می توانند قانون را تفسیر نمایند.

امینی در پاسخ به سوال دیگری درباره انتصابات اخیر افشانی شرح داد: هر مسئولی تا هر زمانی در پست خود حضور دارد می تواند از همه اختیاراتش استفاده کند. افشانی نیز به دلیل احترام به شهردار آینده در مواردی که افراد بازنشسته خواهند شد فرد دیگری را برای جایگاهشان انتخاب نموده است.

وی در پاسخ به این سوال که آقای پیرانی به عنوان سرپرست انتخاب شده اند، اما در قانون آمده فرد باید برای تصدی این پست 8 سال سابقه کار اجرایی داشته باشد گفت: هیچ کدام از روسای سازمان ورزشی شهرداری تاکنون این شرط را نداشتند و البته آقای پیرانی هم به عنوان سرپرست انتخاب شده اند، به همین دلیل است که اصلاحیه اساسنامه شهرداری به عنوان طرح یک فوریت به آمده است.

امینی در پاسخ به این سوال که اگر حکم شهردار تایید نگردد شورا چه خواهد نمود، گفت: امیدواریم هر چه سریع تر حکم شهردار منتخب تایید گردد، اما در نهایت قانون بیانگر این است که اگر شورا اصرار بورزد این موضوع به هیات حل اختلاف فرستاده می گردد و بر آن اساسا تصمیم گیری خواهد شد.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 674

به "واکنش امینی به انتصاب دقیقه 90افشانی، طرح اصلاح اساسنامه سازمانها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش امینی به انتصاب دقیقه 90افشانی، طرح اصلاح اساسنامه سازمانها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید