وزارت بهداشت: واکسیناسیون زنان باردار با سینوفارم ادامه یابد

به گزارش جعبه مهر، اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به این شرح است: با توجه به ارجاع موضوع واکسیناسیون زنان باردار از طریق وزیر بهداشت به کمیته علمی کرونا، اعضای کمیته ملی واکسن کووید19 در جلسه اخیر خود با اجماع و تکیه بر شواهد معتبر علمی به این نتیجه رسیدند که واکسیناسیون این افراد کماکان با واکسن سینوفارم که یکی از معتبرترین واکسن های حال حاضر دنیا و دارای تاییدیه سازمان دنیای بهداشت است، ادامه یابد.

وزارت بهداشت: واکسیناسیون زنان باردار با سینوفارم ادامه یابد

از آنجا که براساس آخرین شواهد علمی معتبر کمیته علمی کرونا، واکسیناسیون زنان باردار در مراکز واکسیناسیون از طریق شبکه بهداشتی با واکسن سینوفارم انجام می شود، تصمیمی برای واردات واکسن فایزر وجود ندارد.

بنابر توصیه سازمان جهانی بهداشت، بهترین واکسن اولین واکسن در دسترس افراد است که به همین علت جمهوری اسلامی ایران از همان بدو واکسیناسیون، معتبهترین واکسن ها را تهیه کرده و در بخش تولید داخلی هم ضمن تسهیل در امور تولیدکنندگان، به منظور تامین سلامت مردم در این موضوع، سختگیری هایی لحاظ کرده است؛ لذا از هموطنان عزیز تقاضا شده است که نسبت به تزریق واکسن کرونا در اسرع وقت اقدام کنند.

تاخیر در دریافت واکسن حتی برای یک روز، موجب تاخیر در ایمنی لازم جامعه می شود، لذا با تکیه بر اهمیت موضوع، اقدام به دریافت واکسن کرده و منتظر واکسن دیگری نباشند.

خوشبختانه با تلاش های شبانه روزی رییس جمهور، معاون اول، وزیر بهداشت و تمامی ارکان دولت، فرایند واردات و تامین واکسن کرونا به طور چشمگیری سرعت گرفته و به تبع آن هم تزریق واکسن با سرعت مناسبی در کشور در حال انجام است. در قالب قرنطینه هوشمند و پس از رسیدن جامعه به سطح مناسبی از پوشش واکسیناسیون، محدودیت های اعمال شده در طول مدت مقابله با کرونا برای افراد واکسینه شده برداشته می شود بنابراین هموطنانی که تا کنون پیروز به تزریق واکسن نشده اند، می توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir اقدام به اخذ نوبت و تزریق واکسن کرونا کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مهر 1400 بروزرسانی: 16 مهر 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10910

به "وزارت بهداشت: واکسیناسیون زنان باردار با سینوفارم ادامه یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت بهداشت: واکسیناسیون زنان باردار با سینوفارم ادامه یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید