راهنمای سفر شهر ونیز ایتالیا؛ شهر کانال ها

به گزارش جعبه مهر، ونیز (Venice) یکی از رمانتیک ترین شهر های دنیا به حساب می آید که خیابان های آن کانال های آب هستند و البته این شهر یکی از شهر های پرگردشگر دنیا نیز شناخته می گردد. ونیز همواره در لیست پر بازدید ترین ها قرار گرفته است. این شهر یک مکان عالی و زیبا است که گردشگران در آن می توانند از مناظر مختلف لذت ببرند و چند روز رویایی داشته باشند.

راهنمای سفر شهر ونیز ایتالیا؛ شهر کانال ها

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به یقین، ونیز گل سرسبد شهرهای زیبای ایتالیا است و کمتر توریست زیباپسندی وجود دارد که دلش قایق سواری در گراند کانال ونیز را نخواهد.

گراند کانال ونیز، راه آبی اصلی شهر ونیز در ایتالیاست که به شکل S برعکس از کلیسای سنت موراکو تا کلیسای سانتا کیارا امتداد داشته و شهر را به دو بخش تقسیم می نماید. حمل و نقل در ونیز به وسیله اتوبوس ها و تاکسی های آبی انجام می گردد و توریست ها با استفاده از قایق های دراز و باریکی به نام گوندولا در کانال گشت و گذار می نمایند. این کانال آبی زیبا 3,000 متر طول، بین 30 تا 70 متر عرض و حدود 5 متر عمق دارد.

گراند کانال، نقاط مختلف شهر را با کانال های کوچک تر به هم متصل می نماید و بخش بزرگی از حمل و نقل شهری به وسیله همین کانال ها انجام می گردد. جالب است بدانید که استفاده از خودرو در بیشتر بخش های شهر ونیز ممنوع است. پلیس، آتش نشانی و اورژانس بیمارستان با قایق های تندرو و مجهزی به نام سیرن در سرتاسر کانال تردد می نمایند و کرجی ها هم مسئولیت تحویل کالا در سطح شهر را بر عهده دارند. ارتباط میان ونیزی ها و این شاهراه آبی حتی در زمان مرگ هم قطع نمی گردد. شما می توانید کرجی های مخصوص مراسم تدفین را ببینید که مردگان را به جزیره سن میکله واقع در شمال شرقی شهر منتقل می نمایند.

این جزیره از اوایل قرن نوزدهم محل بزرگ ترین قبرستان ونیزی ها بوده است. در هر دو سوی گراند کانال ونیز هتل ها، کلیساها و ساختمان های با شکوهی به سبک معماری رومی، گوتیک و رنسانس به چشم می خورد. گرچه نمونه های کمی از سبک های اولیه باقی مانده است اما کوشش شده است تا بعضی از قصر های مشهور ونیز حفظ و مرمت شوند. قصر سانتا سوفیا که در قرن پانزدهم میلادی برای خاندان برجسته کنتارینی ساخته شده است، در اواخر قرن بیستم به طور گسترده ای مرمت شد و یکی از خیره نماینده ترین مناظر گراند کانال ونیز است.

کاخ پزارو (Palazzo Pesaro)، نمونه ی بارزی از معماری به سبک کلاسیک است. این قصر که سه دهه پس از مرگ طراح اصلی آن، بالتاسار لونگنا در سال 1710 میلادی به اتمام رسید، اکنون مکان گالری بین المللی هنر مدرن و موزه هنرهای شرقی ونیز است. در زیر تصویر قصر سانتا سوفیا را مشاهده می کنید.

بر روی گراند کانال چهار پل وجود دارد. قدیمی ترین و مشهورترین آنها، پل ریالتو است. این پل در اواخر قرن شانزده میلادی و توسط آنتونیو دا پونته طراحی شده و تقریباً در نقطه وسط کانال قرار گرفته است. پل دیگر که آکادمیا نام دارد در میانه قرن نوزدهم میلادی و بر روی پایانه شرقی کانال ساخته شد تا تردد عابرین پیاده راحت تر گردد. در سال 1932، این پل با یک پل چوبی جایگزین شد. در ابتدا قرار بود پل چوبی به صورت موقت در آنجا قرار بگیرد اما بعدها آن را با فولاد تقویت کردند تا عملکرد و دوام بهتری داشته باشد.

در همان سال، پل اسکالزی در پایانه غربی کانال ساخته شد تا دسترسی آسان تری به ایستگاه راه آهن شهر فراهم گردد. بیش از 70 سال بعد، پل کانستیتوسیون که توسط مهندس اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا طراحی شده بود، بهره برداری شد. این پل در بخش غربی پل اسکالتزی قرار داشت و ایستگاه قطار را به پایانه اتوبوس ها و مجتمع پارکینگ واقع در میدان رم متصل می کرد. در زیر نمایی از پل ریالتو را مشاهده می کنید.

  • اطلاعات عمومی راجع به ونیز:

مشخصات اصلی

  • زبان: ایتالیایی

  • واحد پول: یورو

  • موقعیت: شمال شرقی ایتالیا

هزینه های اصلی

ونیز یک شهر بسیار گران قیمت است و این موضوع در جزیره اصلی بیشتر به چشم می خورد. البته با وجود این قیمت های بالا، در این شهر روش هایی وجود دارد تا بتوانید با هزینه ای کمتر به سفر خود ادامه دهید.

هزینه اسکان

در این جزیره هیچ خوابگاه و سکونتگاه ارزان قیمتی وجود ندارد و برای اقامت در یک مکان ارزان باید به اطراف شهر و محل های کمپینگ بروید. در این مکان ها هر شب اقامت 10 تا 15 یورو هزینه خواهد داشت. البته اگر بخواهید در داخل شهر شب را به روز برسانید، باید انتظار پرداخت هزینه ای بین 30 تا 50 یورو داشته باشید.

هزینه هتل

هزینه هر شب اقامت در هتل های ونیز در کمترین حالت 70 یورو است که این میزان با نزدیک شدن به مرکز شهر به 130 یورو نیز می رسد.

میانگین هزینه خوراک

هزینه خوراک در ونیز واقعا بالاست. به همین دلیل بهتر است برای شام نیز از منو غذایی ناهار انتخاب کنید که این کار هزینه ای در حدود 18 یورو برای شما خواهد داشت. اما اگر تصمیم دارید تا یک شام خوب میل کنید، باید انتظار پرداخت مبلغی در حدود 17 تا 55 یورو داشته باشید. البته در ونیز مکان هایی وجود دارد که به وسیله آن ها می توانید پیتزا و ساندویچ ارزان قیمت تهیه کنید. گردشگران ونیز می توانند برای صرفه جویی در هزینه های خود، خوراک موردنیازشان را خودشان تهیه نمایند و اگر مواد لازم را از فروشگاه های کشاورزان محلی تهیه نمایند، قادر خواهند بود یک هفته اقامت در ونیز را ازلحاظ خوراک با 65 یورو سپری نمایند.

هزینه حمل و نقل

در ونیز اگر بخواهید از مکانی به یک مکان دیگر بروید، باید به وسیله اتوبوس های شناور یا کشتی ها وارد عمل شوید که هزینه هرکدام از آن ها برای یک راستا 7.50 یورو است. گردشگران در ونیز می توانند یک بلیت 24 ساعته یا یک هفته ای تهیه نمایند که هزینه هرکدام از آن ها به ترتیب 20 و 60 یورو است.

ونیز؛ شهر کانال ها

  • نکاتی برای صرفه جویی در هزینه ها

در پیازا سان مارکو غذا نخورید

پیازا سان مارکو جایی است که گردشگران زیادی در آن حضور دارند و همین موضوع باعث می گردد که قیمت های آن بسیار بالا باشند. پس با وجود اینکه منطقه مذکور کافه های بسیار وسوسه انگیزی دارد، بهتر است که در پیازا سان مارکو غذا نخورید.

خرید مواد لازم برای یک وعده غذایی

فروشگاه های کوچک زیادی در سرتاسر ونیز وجود دارند. پس بهتر است که از آن ها مقداری سبزی، میوه و پنیر تازه خریداری کنید و یک وعده غذایی خوشمزه را با قیمتی بسیار پایین میل کنید.

پیاده روی کنید

ونیز یک شهر بسیار زیباست که می توانید ساعات خود را با پیاده روی و گردش در میان ساختمان های زیبا و قدیمی سپری کنید. پس بهتر است که در این شهر برای رفتن از مکانی به مکان دیگر، خودتان دست به کار شوید و با گشت وگذار در بین کلیسا ها و خانه های قدیمی، به مقصد خود برسید. البته نگران مسافت نباشید، زیرا ونیز یک شهر کوچک است. اگر قصد دارید که مدت نسبتا زیادی در ونیز بمانید، می توانید یک کارت بلیت برای اتوبوس های شناور تهیه کنید که در این صورت شامل تخفیف خواهید شد. شما به وسیله VeniceConnected.com برای یک هفته رفت وآمد در ونیز 25 درصد تخفیف به دست خواهید آورد.

  • کارهایی که باید در سفر به ونیز انجام داد

بازدید از پیازا سان مارکو

همان طور که در بالا گفته شد، بهتر است که در سفر خود به ونیز در پیازا سان مارکو غذا نخورید. اما باید بدین نکته نیز توجه کرد که پیازا سان مارکو مشهورترین پیازا (میدان شهری) در ونیز است و یک مکان زیبا به شمار می رود که تعداد بسیار زیادی کبوتر نیز در آن وجود دارد. اما گاها در این میدان آب گرفتگی رخ می دهد. با وجود ازدحام جمعیت، میدان مذکور مکانی دوست داشتنی و باشکوه به شمار می رود و بهتر است که در سفر خود به ونیز از پیازا سان مارکو نیز بازدید کنید.

بازدید از کلیسای جامع سن مارکو (Basilica San Marco)

کلیسای جامع سن مارکو یک بنا در پیازا سان مارکو است. این کلیسا در واقع سومین ساختمان کلیسا است که در این منطقه ساخته شده و دو کلیسای قبلی به دلایل مختلفی نظیر دزدیدن استخوان های St. Mark از بین رفته اند. البته گویا ساختمان های قبلی دارای موزائیک، گنبد و مجسمه های بسیار زیبا بوده اند. این کلیسا که ظاهری شبیه به قصر دارد می تواند برای گردشگران بسیار خاطره انگیز باشد.

بازدید از قصر داجه (Doges Palace)

در گذشته 120 داجه (دوک) در ونیز حکومت نموده اند و تمام آن ها در سه قصر سکونت داشتند که قدیمی ترین آن ها مربوط به دوره رنسانس است. قصر داجه یک بنای زیبا است که طاق های زیادی دارد و رنگ صورتی موجود در قسمت های کاخ ظاهری زیبا به آن بخشیده اند. استفاده از تور های گردشگری، امکان بازدید از سلول های زندان این قصر را نیز فراهم می نماید و لازم به ذکر است که کازانووای معروف نیز مدتی در یکی از آن ها زندانی بود.

سوار گاندولا شوید

گاندولا (Gondola) نوعی قایق در کانال های ونیز است که سوار شدن به آن ها حس و حالی بسیار رمانتیک دارد و این حس در هوای گرگ و میش بیشتر می گردد. برای سوار شدن به این نوع از قایق ها در ساعاتی که هوا روشن است 90 یورو و در ساعات تاریک باید 140 یورو بپردازید.

گردش در لیدو (Lido)

می خواهید از شلوغی های شهر ونیز فرار کنید، بدون شک لیدو می تواند یک مکان عالی برای شما باشد. لیدو یک جزیره در ساحل ونیز است که دارای یک راستا 11 کیلومتری و شنی است که کلبه های کوچکی (Cabanas) نیز در آن وجود دارند و می توانید آن ها را برای داشتن یک روز عالی تر اجاره کنید.

بازدید از جزیره مورانو (Murano)

فاصله ای نزدیک از ونیز، یک جزیره به نام مورانو وجود دارد که با شیشه هایش معروف است. این جزیره سوغاتی های بسیار گران قیمتی دارد که پیشنهاد می کنیم هیچ وسیله ای از آن نخرید. گردشگران در این جزیره می توانند به عنوان یک بعدازظهر در جهت آموزش یا تفریح به تماشای شیوه ساختن وسایل شیشه ای و فوت کردن در آن ها بپردازند.

بازدید از فروشگاه ها

ونیز فروشگاه های بسیار خوبی دارد که می توانید از آن ها غذاهای بسیار خوشمزه ای را با قیمتی پایین تر از رستوران ها خریداری کنید. ماهی فروشی های صبحگاهی نیز بسیار دوست داشتنی هستند. تماشای رستوران داران و زنان پیری که برای خرید ماهی آمده اند، بسیار جالب است. در ونیز یک فروشگاه محصولات اورگانیک در روز های دوشنبه برگزار می گردد.

بازدید از موزه Peggy Guggenheim Collection

Peggy Guggenheim Collection یک موزه و مجموعه گسترده از آثار هنری است که شامل آثاری از 200 هنرمند می گردد. در این مجموعه قطعات بسیاری از سورئالیست، چکیده هایی از اکسپرسیونیست و فیوچریست (آینده پژوهان) ایتالیا وجود دارد. در این موزه می توانید آثاری از مکس ارنست (Max Ernst)، جکسون پولاک (Jackson Pollock) و سایر هنرمندان معروف مشاهده کنید. البته آثاری از هنرمندان محلی نیز در این مجموعه نگهداری می گردد. برای بازدید از موزه Peggy Guggenheim Collection باید 15 یورو پرداخت کنید.

بالا رفتن از برج کلیسای سنت مارک

این برج در سال 1912 ساخته شده است و در واقع یک کپی از ناقوس کلیسای St. Mark است. جزییات زیادی از این برج با نمونه اصلی همخوانی دارد و گردشگران برای بازدید از این برج باید 8 یورو هزینه نمایند. بازدید نمایندگان می تواند به وسیله پله های درون این برج، به بالای آن رفته و منظره زیبایی از شهر را تماشا نمایند.

مشاهده ووگا لونگا (Voga Longa)

ووگا لونگا یک رویداد سالانه است که در 23 ماه مه برگزار می گردد. این رویداد یک مسابقه قایق سواری است که در آن بیش از 1500 نفر شرکت می نمایند و یک سنت قدیمی به حساب می آید. در این مسابقه باید 32 کیلومتر را در کمتر از 3 ساعت و 30 دقیقه طی کرد.

بازدید و خرید از I Tre Mercanti

Tre Mercanti یک فروشگاه خوار و بار در ونیز است که تخصص آن بر روی غذاهای ایتالیا است؛ اما گاهی شاهد بعضی از خوراکی های اطراف ایتالیا نیز در این فروشگاه هستیم. در I Tre Mercanti بیش از 97 نوع سس پاستا وجود دارد. البته تیرامیسو های این فروشگاه نیز بسیار عالی هستند.

سفر به بورانو (Burano)

یکی دیگر از جزایری که در اطراف ونیز وجود دارد، بورانو نامیده می گردد. این جزیره با ساختمان های رنگارنگ خود که شبیه به بلوک های خانه سازی هستند، مشهور است و دولت نیز رنگ بندی ساختمان های این جزیره را تنظیم نموده است. پرسه زدن در خیابان های این جزیره و نگاه کردن به رنگ آمیزی ها و فروشگاه های مختلف آن می تواند خاطره خوبی برای گردشگران باشد. ونیز یکی از دوست داشتنی ترین شهر های دنیا است که سالانه افراد زیادی به آن سفر می نمایند.

منبع: آژانس مسافرتی آدراپانا
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4100

به "راهنمای سفر شهر ونیز ایتالیا؛ شهر کانال ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر شهر ونیز ایتالیا؛ شهر کانال ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید