پاسخ اسکوچیچ به شایعات جدایی اش از تیم ملی

به گزارش جعبه مهر، باوجود صعود تیم ملی فوتبال ایران به مرحله سوم انتخابی جام جهانی با هدایت دراگان اسکوچیچ، هنوز شرایط این مربی برای دور بعدی مشخص نیست. در حالی که گفته می شود فدراسیون فوتبال تمایلی به ادامه کار با اسکوچیچ ندارد، این مربی کُروات تاکید می کند که تا سال 2023 با تیم ملی ایران قرارداد دارد و فدراسیون تنها زمانی می تواند قراردادش را فسخ کند که ایران به جام جهانی نرسد.

پاسخ اسکوچیچ به شایعات جدایی اش از تیم ملی

او در تازه ترین صحبت هایش با بیان اینکه قراردادش ساده و مختصر است، به قرارداد مارک ویلموتس سرمربی پیشین تیم ملی ایران هم کنایه زد و گفت که رقم قراردادش به اندازه ویلموتس بالا نیست.

اسکوچیچ که شب گذشته در برنامه تلویزیونی شبکه سه حضور داشت، در این باره گفت: همچنان مربی تیم ملی ایران هستم و قرارداد دارم. همین که اینجا هستم و با شما صحبت می کنم، معنایش این است که خانه نرفته ام و قرارداد دارم. البته رقم قرارداد من مثل ویلموتس بالا نیست. مشکل حل کردن قرارداد من مشکل بزرگی نیست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مگر قرارداد شما تا انتها بازی های دور دوم مقدماتی جام جهانی نبوده است؟ گفت: خیر، قرارداد من تا سال 2023 است، ولی در قرارداد ذکر شده است که اگر به دور بعد صعود نکنیم یا حتی به جام جهانی نرسیم قرارداد فسخ و تمام می شود. قرارداد من تا سال 2023 است، ولی بستگی به عملکرد دارد. قرارداد من موجود است. چیز هایی که واقعیت دارد را به شما می گویم.

سرمربی تیم ملی ایران در خصوص اینکه آیا قراردادش برای مرحله بعد به صورت اتوماتیک تمدید می شود یا قابلیت مذاکره دارد؟ یادآور شد: خیر، قرارداد دارم. اگر شرایط عادی باشد این قرارداد تمدید می شود و لازم به فعال سازی و تمدید اتوماتیک نیست. اگر نتیجه نمی گرفتم، قرارداد فسخ می شد.

آیا الان قرارداد شما به صورت اتوماتیک تمدید شده است؟ اسکوچیچ در پاسخ به این سوال گفت: قراردادم اتوماتیک تمدید نشده است. در قرارداد آمده اگر شکست بخوریم و نتیجه نگیریم می توانند قرارداد را فسخ کنند. قرارداد من بند های زیادی ندارد و مختصر است. شاید قرارداد ویلموتس سه بار نیاز به مرور داشته باشد، ولی قرارداد من جمع و جور و مختصر است. هر زمان فدراسیون فکر کند من به اندازه کافی خوب نیستم می توانند مرا تغییر دهند.

وی درباره اینکه آیا صحبت و مذاکره ای با رئیس فدراسیون فوتبال داشته است؟ تاکید کرد: صحبتی با رئیس فدراسیون فوتبال نکردم. نیازی به مذاکره نبوده است.

آیا ارتباط شما با رئیس فدراسیون فوتبال خوب است؟ سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال، تاکید کرد: رابطه عادی و حرفه ای با رئیس فدراسیون دارم. انتظار رابطه خیلی محبت آمیز ندارم، ولی حرفه ای کارمان را انجام می دهیم.

اسکوچیچ درباره اینکه بعد از صعود تیم ملی به مرحله بعد مدت زیادی با رئیس فدراسیون بوده، ولی مذاکره ای نکرده است، گفت: درست می گوئید، ولی موضوعی نیست که من درباره اش تصمیم بگیرم. مخاطب این سوال من نیستم. من قرارداد دارم و مسائل دیگر به من ارتباط پیدا نمی کند.

وی در واکنش به اینکه تمام این اتفاقات می تواند نشانه ای از عدم تمایل فدراسیون به ادامه کار با شما محسوب شود، اظهار کرد: من اینجا نیستم تا ببینم نشانه ها و علائم چطور است. من کارم را به خوبی انجام دادم. قرارداد دارم و مدیریت فدراسیون تصمیم خواهد گرفت. آن ها مسئولیت خودشان را دارند. این تمام ماجرا است. ماجرای ساده ای است. می دانم شما دلتان می خواهد جواب من بیشتر باشد، ولی این همه چیزی است که وجود دارد.

اسکوچیچ درباره اینکه آیا این شرایط عادی است که تا به امروز با او مذاکره نشده و برنامه ای از وی برای اردوی بعد نخواسته اند؟ گفت: سخت کوشی زیادی داشتم. افتخار من است که مربی یک تیم ملی باشم. هدفم است که به جام جهانی راه یابم. تا حد قابل ملاحظه ای در این پیروزیت سهم داشتم، ولی این دیگر تصمیمش با من نیست.

وی در خصوص احساس خودش از این اتفاقات، شرح داد: من حرفه ای هستم. می خواهم از صمیم قلب بگویم که فکرم را درگیر این موضوعات نکردم. بعد از این دوره مسابقات آنقدر خسته بودم که حتی دیگر نمی توانستم بازی های یورو را نگاه کنم. فقط بازی های تیم ملی کرواسی را تماشا کردم و نتوانستم فکرم را بیش از این درگیر موضوع کنم.

سرمربی تیم ملی با بیان اینکه باید به ایران به نام یکی از بزرگ ترین تیم های آسیا نگاه کنیم، در خصوص حریفان احتمالی ایران در مرحله بعد اظهار کرد: در کنار ژاپن سرگروه هستیم. باید خودمان را برای هر مسابقه ای مهیا کنیم. مهم نیست کدام تیم با ما هم گروه می شود. کیفیت ما آن قدر خوب است که در مرحله بعد هم پیروز شویم. با صداقت تمام کار کردم و هرچه داشتم را گذاشتم. به من اعتماد شد و از پس آن برآمدم.

اسکوچیچ گفت: ذهنم را درگیر اینکه چه تصمیمی قرار است گرفته شود نمی کنم. این مسئولیت من نیست. ذهنم را درگیر چیز هایی که روی آن کنترلی ندارم نمی کنم. سهم من در این پیروزیت قابل ملاحظه بود. دوست ندارم ترحم برانگیز باشم یا از طرفی سیاست مدارانه حرف بزنم. من آمادگی ادامه دادن با تیم ملی را دارم، چون 15 ماه سخت کار کردم. اگر فدراسیون تصمیم دیگری داشته باشد باید بدانیم من یک آدم عادی هستم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10721

به "پاسخ اسکوچیچ به شایعات جدایی اش از تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ اسکوچیچ به شایعات جدایی اش از تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید