پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو آنلاین شد

به گزارش جعبه مهر، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور از پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو از طریق سامانه خبر داد.

پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو آنلاین شد

به گزارش تسنیم، داوود منظور در حاشیه رونمایی از سامانه اخذ مالیات جابجایی خودرو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز از سامانه پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو رونمایی شد؛ این سامانه از طریق پلیس راهور و همکاری سازمان امور مالیاتی کشور طراحی و پیاده سازی شده است.

وی افزود: مالیات نقل و انتقال خودرو از امروز به صورت آنلاین دریافت خواهد شد و بر همین اساس یک درصد از ارزش خودرو های داخلی و دو درصد خودرو های وارداتی تحت عنوان مالیات دریافت می شود و افرادی که می خواهند برای تعویض پلاک نوبت بگیرند باید به سامانه نوبت دهی مراجعه کنند.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: افرادی هم که بخواهند راساً این مالیات را پرداخت کنند می توانند با مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی به صورت خود اظهاری این مالیات را پرداخت کنند البته پیش تر دفاتر اسناد رسمی این مالیات را دریافت می کردند. در حال حاضر کنترل پرداخت این مالیات از طریق پلیس راهور و همچنین دفاتر اسناد رسمی انجام می شود.

منظور تاکید کرد: در اجرای ماده 30 قانون ارزش اضافه کرده شهروندان می توانند به صورت هوشمند و بدون مراجعه به بانک ها به صورت آنلاین مالیات نقل و انتقال خودرو را پرداخت کنند. از تاریخ 13 دی ماه سال گذشته پلیس و دفاتر اسناد رسمی برابر قانون مکلف به کنترل پرداخت این مالیات شدند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره افرادی که ممکن است این مالیات را پرداخت نکرده باشند، گفت: از تاریخ 13 دی ماه سال جاری باید تمام جابجایی روی سامانه ثبت شده باشد که بعضاً به صورت خوداظهاری این کار انجام شده، اما احیاناً اگر مواردی باشد که این مالیات پرداخت نشده باشد از طریق سازمان امور مالیاتی کنترل و به مالکین اطلاع رسانی می شود تا نسبت به پرداخت مالیات خود اقدام کند.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در سرانجام گفت: شهروندان می توانند از طریق سامانه تلفنی 1526 سوالات خود را مطرح کنند و در آنجا همکاران ما ابهامات و سوالات آن ها را پاسخ خواهند داد. همچنین در حاضر به دو شیوه مالیات نقل و انتقال خودرو قابل پرداخت است؛ نخست از طریق سایت سازمان امور مالیاتی و دوم از طریق سامانه نوبت دهی تعویض پلاک شهروندان به سازمان امور مالیاتی هدایت می شوند که پس از پرداخت مالیات می توانند نسبت به اخذ نوبت تعویض پلاک اقدام کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 7 تیر 1401 بروزرسانی: 7 تیر 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11170

به "پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو آنلاین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو آنلاین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید