پلوسی: ترامپ خیانتکاری به دموکراسی است

به گزارش جعبه مهر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، ترامپ را به خیانت به دموکراسی متهم کرد و گفت رئیس جمهوری بالاتر از قانون نیست و پاسخگو خواهد شد.

پلوسی: ترامپ خیانتکاری به دموکراسی است

ترامپ

ناسی پلوسی شامگاه سه شنبه به وقت محلی در پاسخ به نامه کاخ سفید مبنی بر عدم مشارکت و همکاری در فرایند تحقیق استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بیانیه ای صادر کرد که در آن آمده است: برای مدتی، رئیس جمهوری تلاش کرده است تا بی قانونی را عادی جلوه دهد. اکنون او می کوشد تا از بی قانونی، یک فضلیت بسازد.

وی افزود: مردم آمریکا پیش از این از زبان خود رئیس جمهوری شنیده اند مساعدت کنید. نامه کاخ سفید تنها آخرین تلاش برای پنهان کردن خیانت وی به دموکراسی ما است و اصرار بر اینکه رئیس جمهور فراتر از قانون است.

پلوسی

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: این نامه آشکارا اشتباه است و به سادگی اقدام غیرقانونی دیگر برای پنهان کردن حقایق اقدامات گستاخانه دولت ترامپ در تحت فشار قرار دادن قدرت های خارجی برای مداخله در انتخابات 2020 است.

آمریکا

پلوسی افزود: با وجود سرسختی کاخ سفید، ما شاهد رشد مدارک موجود هستیم که نشان می دهد رئیس جمهوری ترامپ از موقعیت خود سوءاستفاده کرده و سوگند خود را برای محافظت، نگهداری و دفاع از قانون اساسی نقض کرده است

وی افزود: کاخ سفید باید هوشیار شود که تلاش های مداوم برای پنهان کردن حقیقت سوءاستفاده رئیس جمهوری از قدرت از مردم آمریکا، به عنوان شاهد دیگری برای ممانعت از عدالت تلقی خواهد شد.

رئیس مجلس نمایندگان در خاتمه این بیانیه خطاب به ترامپ تاکید کرد: آقای رئیس جمهوری، شما بالاتر از قانون نیستید. شما پاسخگو خواهید شد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3411

به "پلوسی: ترامپ خیانتکاری به دموکراسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی: ترامپ خیانتکاری به دموکراسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید