پورعلی گنجی: فرانسوی ها آمار مرا می گرفتند

به گزارش جعبه مهر، مقابل خیرونا به دلیل خستگی بازی نکردم اما برابر تولوز از فرانسه به میدان رفتم. بچه هایی که خارج زمین بودند می گفتند که بحث تو به میان آمده و مدیران تولوز سوال هایی را از مسئولان العربی پرسیده اند.

پورعلی گنجی: فرانسوی ها آمار مرا می گرفتند

امیر اسدی ، یکی از بهترین مدافعان فوتبال ایران، بی شک مرتضی پورعلی گنجی است. بازیکنی که از چین به قطر رفت، از قطر به بلژیک منتقل شد و حالا هم نیم فصل است به لیگ ستارگان برگشته و پیراهن العربی را پوشیده. پورعلی گنجی در تمام این مدت یکی از بازیکنان ثابت خط دفاع تیم ملی بوده و مارک ویلموتس هم حساب ویژه ای روی توانایی های او باز نموده. مدافعی که در اردوی بارسلونا چشم مدیران تولوز را گرفته اما به دلیل قرارداد 3 ساله با العربی، حضور او در لوشامپیونا منتفی شده است. مرتضی که همراه العربی روزهای پایانی اردوی اسپانیا را پشت سر می گذارد، در گفت و گو با ایران ورزشی از شرایط العربی، انتقال بازیکنان ایرانی به اروپا و همچنین بازی زیر نظر مارک ویلموتس صحبت می نماید.

*****

- یکی دو هفته است که همراه العربی به اردوی اسپانیا رفته ای. شرایط اردو چطور است؟ به مرز آمادگی رسیده اید؟

ما از 15 جولای در بارسلونا هستیم و تمرینات خود را انجام می دهیم. اردوی فوق العاده ای را پشت سر می گذاریم و رفته رفته آماده حضور در لیگ ستارگان قطر می شویم. کمپ ما نزدیکی های پرالادا در بارسلونا است و در این اردو بازی های تدارکاتی نیز انجام داده ایم. بازی هایی که به ما برای آمادگی یاری شایانی نموده.

- با چه تیم هایی بازی نموده اید و نتایج چطور رقم خورده؟

ما 4 بازی انجام داده ایم که 3 تا از آن ها را نتایج 2 بر یک، 3 بر 2 و 2 بر صفر شکست خورده ایم. مقابل تولوز، پرالادا و پالاموس نتیجه را واگذار نموده و برابر خیرونا هم به تساوی رسیده ایم. امروز هم با تیم دوم خیرونا بازی می کنیم و سپس به قطر برمی گردیم تا تمرینات مان را در دوحه پیگیری کنیم.

- چرا 3 شکست در کارنامه العربی ثبت شد؟

به دلیل اینکه ما در دوران بدنسازی بودیم و تیم های حریف به شرایط بازی رسیده بودند. ضمن اینکه مربی العربی از تمام بازیکنان استفاده کرد. برخی ها 30 دیقیقه و برخی دیگر یک نیمه بازی کردند تا فرصت عرض اندام به همه برسد. به همین دلیل مقابل تیم های اروپایی نتوانستیم نتیجه بگیریم. هر چند آن ها هم قدرتمند بودند و بازی های زیبایی به نمایش گذاشتند.

- بارها پیش آمده که در چنین بازی هایی، چشم مربیان بازیکنی از تیم های حریف را می گیرد. برای تو در اردوی اسپانیا چنین اتفاقی رخ نداد؟

من مقابل خیرونا به دلیل خستگی بازی نکردم اما برابر تولوز از فرانسه به میدان رفتم. بچه هایی که خارج زمین بودند می گفتند که بحث تو به میان آمده و مدیران تولوز سوال هایی را از مسئولان العربی پرسیده اند.

- چه سوال هایی؟

اینکه چند سال دیگر قرارداد دارم. مسئولان العربی گفته بودند که 3 سال از قراردادم باقی مانده و بعد از آن دیگر صحبتی مطرح نشده. تیم های دیگر هم نه، حرفی نزدند.

- لیگ ستارگان قطر برخلاف لیگ ایران قرعه کشی شده و تیم ها حریفان خود را شناخته اند. شما باید هفته اول با الاهلی بازی کنید. تیمی که امید ابراهیمی را در اختیار دارد.

الاهلی تیم قدرتمندی است که بازیکنان آماده ای در اختیار دارد و چند ستاره نیز جذب نموده. آن ها پارسال خوب بودند و این فصل نیز قوی هستند. هیچ دیداری در لیگ ستارگان قطر آسان نیست، بخصوص که حریف تان در نخستین گام الاهلی باشد. امیدوارم یک بازی کم نقص انجام بدهیم و نتیجه در نهایت به سود ما رقم بخورد. برای امید ابراهیمی هم آرزوی پیروزیت دارم.

- خیلی از بازیکنان ایرانی در جابجایی تابستانی راهی اروپا شدند و برخی دیگر هم در صدد جدایی از لیگ ایران هستند. نمونه اش مهدی طارمی که به لیگ پرتغال رفته و یا علیرضا بیرانوند که از ایتالیا پیشنهادهایی دریافت نموده. فکر می کنی این انتقال ها به سود فوتبال ایران است؟

درباره بازیکنانی که کنارشان بازی نموده ام، فقط می توانم این را بگویم که توانایی های شان بیشتر از این حرف هاست و می توانند به مدارج بالایی برسند. منتهی یک بحث هم مطح است و اینکه شرایط و محدودیت هایی که وجود دارد حکار را برای پیشرفت بازیکنان ایرانی سخت می نماید. البته سخت و نه غیرممکن.

- حرف من بیشتر علیرضا بیرانوند است. بازیکنی که در تیم های جوانان، امید و بزرگسالان کنار تو بازی نموده و چند سال نیز همزمان عضو نفت تهران بوده اید. او این روزها پیشنهادهایی از ایتالیا دریافت نموده. آیا در صورت انتقال می تواند آنجا هم پیروز باشد؟

چرا که نه. به نظرم بیرانوند با انتقال به اروپا می تواند بیشتر پیشرفت کند. البته اگر پیشنهادی بیاید و او به توافق برسد. انتقال او به ایتالیا باعث افتخار ما ایرانی هاست و معتقدم او در سری آ هم می تواند روزهای پیروزی را تجربه کند. البته باز هم تأکید می کنم که اگر انتقال نهایی گردد.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2370

به "پورعلی گنجی: فرانسوی ها آمار مرا می گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورعلی گنجی: فرانسوی ها آمار مرا می گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید