پیش بینی 1.2میلیارد دلار صادرات غیرنفتی تا انتها سال برای مرکزی

به گزارش جعبه مهر، به گزارش خبرنگاران، محمدرضا حاجی پور چهارشنبه شب در همایش تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان مرکزی در اراک، گفت: سال گذشته با همتی که در مجموعه واحدهای صادراتی انجام شد، صادرات استان مرکزی از مرز یک میلیارد دلار گذشت.

پیش بینی 1.2میلیارد دلار صادرات غیرنفتی تا انتها سال برای مرکزی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه نمود: هدف گذاری برای صادرات در امسال یک و نیم میلیارد دلار مشخص شده، ولی با توجه به شرایط، براساس آخرین آمار طی 8 ماه امسال 700 میلیون دلار صادرات ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش و رشد را نشان می دهد.

وی ادامه داد: پیش بینی و هدف گذاری ما تا انتها سال بالغ بر 1.2 میلیارد دلار صادرات از استان مرکزی به کشورهای هدف تعریف شده، امیدوارم با همتی که در گروه های صادراتی استان وجود دارد این شرایط تحقق پیدا کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود گفت: کشور نیازمند یک تغییر رویکرد در امر صادرات است.

وی ادامه داد: بر اساس آنالیز و تحقیقات صورت گرفته 70 قلم محصول بالای 50 میلیون دلار ارزش در کشور شناسایی شده است و از نظر تنوع هم در صندلی بالایی قرار داریم، بنابراین ضروری است در این مورد یک بازنگری اساسی در کشور صورت گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی همچنین صدور مجوز تاسیس انتهاه های صادراتی، انتهاه محصولات کشاورزی و راه اندازی نمایشگاه دایمی گل و گیاه در محلات را از جمله نیازهای استان برشمرد.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 792

به "پیش بینی 1.2میلیارد دلار صادرات غیرنفتی تا انتها سال برای مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی 1.2میلیارد دلار صادرات غیرنفتی تا انتها سال برای مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید