چرا قالیباف به سیستان و بلوچستان رفت؟

به گزارش جعبه مهر، خبرنگاران : رئیس مجلس در پاسخ به درد دل و گلایه های یکی از جانبازان اهل زابل تاکید نمود: علت حضور ما در این منطقه این است که مسائل و مسائل مردم را آنالیز کنیم و این حضور برای پیگیری و نظارت جهت برطرف همین مسائل است.

چرا قالیباف به سیستان و بلوچستان رفت؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه روز دوم نظارت میدانی از استان سیستان و بلوچستان در شهر زابل برای شنیدن درد دل و گلایه های یکی از جانبازان اهل زابل که در کنار جاده منتظر وی ایستاده بود توقف کرد و پای گلایه های او نشست.

این جانباز اهل زابل ضمن خوشامدگویی به رئیس مجلس به دلیل حضور وی در استان سیستان و بلوچستان این سوال را عنوان کرد که آقای قالیباف شما برای مسئولان به سیستان و بلوچستان آمده اید یا برای مردم؟ که قالیباف پاسخ داد برای مردم.

این جانباز زابلی ادامه داد: متاسفانه مسئولان جوابگوی مردم نیستند، در حالی که ما برای این نظام در جبهه های جنگ خون داده ایم و سختی ها کشیده ایم.

وی افزود: پس از بسته شدن مرز ایران با افغانستان، بخشی از زمین های کشاورزی ما به افغانستانی ها تحویل داده شده و امروز حدود 10 ماه است که مرز بسته شده، تراکتور و سرمایه ما در آنسوی مرز باقی مانده و ما هیچ دسترسی به آنها نداریم. آقای قالیباف؛ با این شرایط مرزهای کشور خالی از سکنه می گردد و امنیت مرز از بین خواهد رفت. این منطقه تنگه احد است و برای امنیت کشور نباید خالی گردد.

حفظ سیستان به معنی حفظ ایران و اسلام است

در ادامه بازدید رئیس مجلس از زابل، یکی از کشاورزان منطقه سیستان با اشاره به مسائل و بی تدبیری هایی که در اجرای پروژه های این منطقه وجود دارد، خطاب به رئیس مجلس می گوید: آیا ما گناه کردیم که امنیت این منطقه و استان را حفظ کردیم؟ ما بالاترین نسبت شهید و جانباز را داریم؟ آیا مستحق این هستیم که با بهانه گرید شرکت ها، 50 تا 60 درصد اعتبارهای منطقه را لغو نمایند؟ هرچند همان بودجه ای هم که به اینجا می رسد برایش مانع ایجاد می نمایند.

وی خطاب به قالیباف گفت: من این ها را برای ایران و اسلام می گویم. اگر اینجا تنگه احد است باید آن را حفظ کنید. حفظ سیستان به معنی حفظ ایران و حفظ ایران به معنی حفظ اسلام است.

در پاسخ به این گلایه ها، قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که این نکات و اشکالات وارد است و من این موضوعات را در تهران پیگیری نموده ام، خطاب به این کشاورز جانباز گفت: یکی از تاکیداتی که داشته ام همین مسائل مربوط به شرکت های گریددار بوده است .

وی افزود: از این به بعد حتی شرکت های گریددار هم بدون نظر و دخالت مردم نباید اینجا باشند.

رئیس مجلس با اشاره به ماموریت نظارتی مجلس تاکید نمود: علت حضور ما در این منطقه هم این است که این گزارش ها درباره آسیب های پروژه و مسائل به ما رسیده و برای پیگیری و نظارت تا برطرف همین اشکالات به منطقه آمده ایم.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7772

به "چرا قالیباف به سیستان و بلوچستان رفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا قالیباف به سیستان و بلوچستان رفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید