چرا قمیت بنزین پلکانی افزایش نیافت؟ پاسخ واعظی به دانشجویان

به گزارش جعبه مهر، رئیس دفتر روحانی در پاسخ به سوال دانشجویان که چرا قیمت بنزین پلکانی افزایش نیافت، توضیحاتی ارائه کرد.

چرا قمیت بنزین پلکانی افزایش نیافت؟ پاسخ واعظی به دانشجویان

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، رئیس دفتر رئیس جمهور در آستانه روز دانشجو در نشست با نمایندگان تشکل های دانشجویی دانشگاه های استان خراسان رضوی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص تصمیم دولت به اصلاح قیمت بنزین و تأثیر این افزایش، بر سایر کالاها و خدمات و همچنین حمل و نقل عمومی ضمن تشریح روندتصمیم گیری برای افزایش قیمت بنزین تأکید کرد: افزایش قیمت بنزین با هدف یاری به اقشار ضعیف و نیازمند جامعه صورت گرفت و این افزایش و درآمد حاصل از آن به طور کامل به مردم و نیازمندان اختصاص خواهد یافت.

واعظی با بیان اینکه دولت حتماً با تقویت نظارت از افزایش قیمت کالاها جلوگیری خواهد نمود، گفت: ستاد تنظیم بازار در این زمینه به وظایف خود عمل خواهد نمود و با افزایش نظارت کوشش خواهیم کرد که از افزایش بی رویه قیمت کالاها در پی افزایش قیمت بنزین جلوگیری گردد.

به گزارش ایسنا از این جلسه، رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین در خصوص تأثیر افزایش قیمت بنزین بر حمل و نقل، تأکید کرد: استفاده از حمل و نقل عمومی و مترو مورد تأکید ماست و سیاست دولت همواره این بوده که ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش یابد.

واعظی در پاسخ به سوال دانشجویی که پرسید چرا قیمت بنزین طی سال های گذشته به صورت پلکانی افزایش نیافت، با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین براساس برنامه ششم توسعه بوده است، گفت: از سال 95 تا امروز تصمیم گیری برای افزایش بنزین بنا به دلایلی عملیاتی نشد. در سال 95 نظر مجلس این بود که افزایش قیمت بنزین در لایحه بودجه آورده گردد که این تصمیم با نظر مجلس بخاطر برگزاری انتخابات انجام نشد. در دی ماه 96 با اتفاقات و اعتراضات در بعضی شهرها روبرو شدیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: در سال 97 هم با توجه به شرایط مالی ناشی از فشارها و تحریم های آمریکا قیمت بنزین افزایش نیافت.

از واعظی درباره سرنوشت لایحه دولت برای تعیین محلی جهت انجام اعتراضات مردمی سوال شد که در پاسخ گفت: این لایحه در دولت تصویب شد اما متأسفانه با یک شکایت شخصی در دیوان عدالت اداری روبرو شد. معاون حقوقی رئیس جمهور 6 ماه است که این موضوع را دنبال می نماید. گفت و گو با قوه قضائیه همچنان ادامه دارد تا با به ثمر رسیدن این لایحه مردم بتوانند اعتراضات خود را در محل های تعیین شده مطرح نمایند.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص برخوردهای اجرا شده با اعتراضات روزهای اخیر تأکید کرد: اعتراض با اغتشاش متفاوت است. آتش زدن مسجد، کارگاه خیاطی خانم ها یا غارت فروشگاه های زنجیره ای که متعلق به مردم است نامش اعتراض نیست، بلکه اغتشاش و موجب ناامنی است.

واعظی با بیان اینکه ناآرامی ها و اغتشاشات اخیر فقط به بنزین مربوط نبود و بنزین بهانه این اغتشاشات بود، گفت: دشمنان با همه وجود برای ضربه زدن به نظام اسلامی کوشش می نمایند و برنامه ریزی دارند، اما خوشبختانه با یاری همه دستگاه ها نیروی انتظامی، نهادهای امنیتی و در نهایت حضور حماسی مردم در صحنه به این غائله پایان داده شد و دشمنان بار دیگر از دستیابی به هدف خود ناکام شدند.

صدور مجوز تأسیس و فعالیت تشکل های جدید دانشجویی از دیگر موضوعاتی بود که از سوی نماینده دانشجویان مطرح شد که رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به آن، گفت: دولت سیاست محدود کردن فعالیت های دانشجویی را دنبال نمی نماید و برای ایجاد فضای باز و زمینه برای حضور دانشجویان در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کوشش می کنیم.

واعظی در ادامه با تأکید بر اهمیت نقش دانشگاه و دانشجویان در فعالیت های اجتماعی و سیاسی کشور، گفت: دانشگاه ها در اغتشاشات و ناامنی های اخیر بسیار معقول رفتار کردند.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تأکید بر اینکه عقلانیت دانشجویان به اندازه ای است که اعتراضات خود را به صورت قانونی و مسالمت آمیز مطرح نمایند، گفت: امروز دانشگاهیان به این بلوغ فکری رسیده اند که مسایل را به خوبی تجزیه و تحلیل می نمایند و خواسته های خود را نیز با شهامت در فضایی منطقی و قانونی مطرح می نمایند؛ دولت نیز از این شرایط استقبال می نماید.

دانشجویی در ادامه از اقدامات دولت در رابطه با بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب سوال کرد که دکتر واعظی در پاسخ گفت: دولت با این موضوع بسیار جدی برخورد کرد. رئیس جمهور در رابطه با بیانیه گام دوم بیانیه ای منتشر کرد و در هیأت دولت 3 جلسه به این موضوع پرداخته شد و وزارتخانه ها و سازمان ها برای عملیاتی شدن مفاد بیانیه گام دوم، همه سعی و کوشش خود را به کار گرفتند، بحث جوان گرایی در مدیران دولت از این جمله است.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 4133

به "چرا قمیت بنزین پلکانی افزایش نیافت؟ پاسخ واعظی به دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا قمیت بنزین پلکانی افزایش نیافت؟ پاسخ واعظی به دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید