چشمه لادر یکی از جاذبه های دیدنی خمینی شهر اصفهان

به گزارش جعبه مهر، چشمه لادر خمینی شهر یکی از آثار دیدنیِ طبیعی استان اصفهان است. این آبشار در غرب خمینی شهر قرار گرفته و بسیاری از گردشگران طبیعت دوستان را به این منطقه جذب میکند.

چشمه لادر یکی از جاذبه های دیدنی خمینی شهر اصفهان

چشمه لادر:

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیتوته، چشمه لادر خمینی شهر با چشم اندازهای زیبای کوهستانی و طبیعت دلگشای اطراف خود امروزه به یکی از قطب های مهم توریستی استان اصفهان تبدیل شده است.

چشمه لادر در پنج کیلومتری شهرستان خمینی شهر میباشد که دارای زیبایی بسیار منحصربه فردی است. این منطقه در جاده کمربندی خمینی شهر به نجف آباد، پس از دانشگاه ازاد اسلامی واحد خمینی شهر واقع شده است. من جمله جاذبه های توریستی که در این منطقه موجود است میتوان به آبشار، چشمه، چشم انداز های دشت های اطراف و جهت های عبور آب اشاره کرد. همچنین این منطقه دارای امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، فضای بازی بچه ها، جاده و جهت رفت وآمد مطلوب و دو پارکینگ عظیم با گنجایش چند هزار ماشین است.

خوشبختانه دسترسی راحت به این چشمه و آب و هوای مطلوب آن باعث شده است، این منطقه سالیانه پذیرایی توریستان بسیاری باشد. شهرستان خمینی شهر یکی از منطقه های کوهستانی کشور به شمار میرود، چشمه لادر هم به پیروی آن، دارای فضایی کوهستانی است. منطقه توریستی چشمه لادر دارای وسعتی حدود 230 هزار هکتار است.

این منطقه حاوی طبیعتی کوهستانی، ولی سرسبز و خرم در فصل ها گرم است که از جاذبه های توریستی جذابی بهره مند است. چشمه لادر به علت داشتن آب و هوای خنک در فصل های گرم سال مقصد بسیاری از مسافران و طبیعت دوست های در استان اصفهان و استان های مجاور است.

گردشگاه اطراف چشمه لادر چشم انداز زیبایی دارد. در این منطقه توریستی طبیعی، میتوان آب نماهایی را مشاهده کرد که سبب زیباتر شدن فضای محیط شده اند، همچنین در محیط و غارهای موجود در منطقه، سیستم نورپردازی اجرا شده است تا توریستان بتوانند در منطقه اوقات خوشی را سپری نمایند. علاوه بر امکانات مذکور باید به امکانات ورزشی، مثل صخره نوردی و جهت کوهپیمایی در آن اشاره کرد.

بهترین زمان بازدید از چشمه لادر:

چشمه لادر در فصل های سرد آب یخ زده و قندیل های زیبایی تشکیل میدهد . طبیعت زمستان چشمه لادر هم بسیار جذاب است، با این وجود بیش ترین میزان توریست را میتوان در ماه های گرم سال در چشمه لادر مشاهده کرد. بی تردید ، سر سبزی طبیعت و وجود آب بیش تر چشمه در فصول گرم سال، باعث بازدید بیش تر در این مکان است. در طول سال به خصوص بعد از بارش ها، باتوجه به دمای محیط در ایام تابستان عصر و شبانگاه ، در بهار در طول روز و در فصل زمستان بیش تر در ساعتهای گرم روز حضور در این منطقه لذتبخش تر خواهد بود.

نامگذاری چشمه لادر:

ساکنان این منطقه به دو شکل کلمه لادر را معنی نموده اند . برخی میگویند لادر یعنی دره ای که دور می زند، برخی دیگر هم بر این باورند که با توجه به اینکه آب چشمه بسیار زلال بوده و از بین دره ها عبور می نموده و همچنین مثل در شفاف بوده است، لادر به معنای شفاف است.

آدرس چشمه لادر:

خمینی شهر - جاده کمربندی خمینی شهر به نجف آباد - پس از دانشگاه ازاد اسلامی خمینی شهر

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8896

به "چشمه لادر یکی از جاذبه های دیدنی خمینی شهر اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشمه لادر یکی از جاذبه های دیدنی خمینی شهر اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید