کرونا چند نفر را بیکار خواهد نمود؟

به گزارش جعبه مهر، با توجه به آماری که وزارت بهداشت آمریکا منتشر نموده است تا به امروز این کشور بیشترین آمار مبتلایان به این ویروس را داشته است و همچنین تعداد افرادی که در این کشور در نتیجه شیوع این ویروس کار خود را از دست داده اند نیز روز به روز در حال افزایش است.

کرونا چند نفر را بیکار خواهد نمود؟

با شروع ماه مارس پدیده بیکاری در میان اقشار جوامع مختلف ظاهر شد و تا به امروز کشوری که بیشترین نرخ بیکاری طی ویروس کرونا در آن به ثبت رسیده است ایالت متحده آمریکا است و در این میان افراد بی سواد و کم سواد، جوانان و زنان تحت تاثیرترین افراد در برابر پدیده بیکاری هستند.

وزارت کار آمریکا اظهار داشت که تنها در ماه گذشته 701 هزار نفر در این کشور شغل خود را از دست داده اند و بیشترین آنها در صنایعی نظیر هتل ها، رستوران ها و آموزش و پرورش مشغول به کار بودند.

بنابر آخرین آماری که کارشناسان مالی اعلام نموده اند تا سرانجام شیوع این ویروس،کرونا منجر به بیکاری 42 میلیون نفر در آمریکا خواهد شد و نرخ بیکاری را حداقل تا 32 درصد افزایش خواهد داد اما سازمان کار آمریکا هنوز پیش بینی در این خصوص ارائه ننموده است.

پیش بینی کارشناسان حاکی از آن است که تا اواخر این ماه تعداد افرادی که در آمریکا بیکار خواهند شد به 3 میلیون نفر و تعداد افرادی که حقوق آن ها کاهش خواهد یافت نیز به 52 هزار نفر برسد.

این پیش بینی ها در حالی انجام می گردد که براساس برآوردهی سازمان بین المللی کار ویروس کرونا تا منجر به بیکاری نزدیک به 25 میلیون نفر در سراسر دنیا خواهد شد و در نتیجه آن اقتصاد دنیای متحمل پرداخت ضرر 860 میلیارد دلاری تا 3.4 تریلیون دلاری خواهد شد.

سازمان بین المللی کار در ادامه پیش بینی نموده است که شیوع این ویروس منجر خواهد شد که تعداد افرادی که در زیر خط فقر هستند تا 35 میلیون نفر افزایش پیدا کند.

رئیس خزانه داری هند گفته است که این ویروس منجر به بیکاری نزدیک به 35 میلیون نفر در حوزه گردشگری در این کشور خواهد شد و 120 میلیون کارگر مهاجر در این کشور آسیب پذیرترین قشر در مقابل ویروس کرونا خواهند بود.

تا به امروز 470 هزار نفر در بیریتانیا از دولت این کشور خواسته اند که در پرداخت هزینه های زندگی به آن ها یاری کند و در ایرلند نیز پیش بینی شده است که نرخ بیکاری در آن از 4.8 درصد به 18.4 درصد افزایش پیدا کند.

فوربز طی گزارشی به آنالیز کمپانی هایی که کارمندان خود را از دست می دهند پرداخته است و در این گزارش آمده است که کمپانی های بزرگی مثل ایر کانادا 80 درصد از پروازهای خود را از دست داده اند و این اتفاق منجر به بیکاری 5 هزار و 100 نفر در این کمپانی خواهد شد و در کشور آمریکا نزدیک به 27 هزار شغل در صنعت رستوران داری در معرض تهدید هستند.

منبع: انتخاب
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5683

به "کرونا چند نفر را بیکار خواهد نمود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا چند نفر را بیکار خواهد نمود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید