کی بخوابیم که سرحال بیدار شویم؟

به گزارش جعبه مهر، بیشترین احساس سرزندگی مربوط به وقتی است که در انتها یکی از این چرخه های 90 دقیقه ای از خواب بیدار شوید. این به آن دلیل است که در این حالت در نزدیک ترین شرایط به حالت بیداری به سر می برید.

کی بخوابیم که سرحال بیدار شویم؟

برای محاسبه بهترین زمان خوابیدن برای این که در خاتمه چرخه خواب بیدار شوید، باید زمانی که می خواهید بیدار شوید را در نظر بگیرید و در بازه هایی 90 دقیقه ای به عقب برگردید و بهترین زمان خوابیدن را حساب کنید.

اگر به طور مرتب پس از بیدار شدن از خواب احساس خستگی می کنید در حالی که برای مدتی کافی خوابیده اید شاید به این دلیل باشد که زمانی در چرخه خواب خود بیدار شده اید.

در ویدیویی تیک تاکی که از طرف دکتر کاران راج، جراح نظام پزشکی بریتانیا، منتشر شده است او می گوید تغییر زمان خواب برای انطباق با الگوی خواب، خود می تواند باعث احساس سرزندگی هنگام بیداری گردد. دکتر راج در این ویدیو که 1.6 میلیون نفر بازدیدکننده داشته است، شرح می دهد که چگونه می توان چرخه طبیعی خواب را سپری کرد.

او گفت: هر شب مغز شما چند چرخه خواب را تجربه می نماید. هر چرخه با خوابی نرم شروع شده و بعد به خواب عمیق می روید و سپس مرحله خواب دیدن است و در آخر دوباره به خواب نرم می رسیم.

دکتر راج شرح داد هر یک از این چرخه ها حدود 90 دقیقه طول می کشد. او گفت بهترین احساس اغلب زمانی اتفاق می افتد که هنگام خوابی نرم بیدار شویم. او ادامه داد: بیشترین احساس سرزندگی مربوط به وقتی است که در خاتمه یکی از این چرخه های 90 دقیقه ای از خواب بیدار شوید. این به آن دلیل است که در این حالت در نزدیک ترین شرایط به حالت بیداری به سر می برید.

این جراح گفت چگونه با استفاده از این دانش شانس بهتر خوابیدن و احساس استراحت کامل بعد از خواب را افزایش دهید.

برای محاسبه بهترین زمان خوابیدن برای این که در خاتمه چرخه خواب بیدار شوید، ابتدا باید زمانی که می خواهید بیدار شوید را در نظر گرفته باشید و بعد در بازه هایی 90 دقیقه ای به عقب برگردید و بهترین زمان به خواب رفتن را حساب کنید.

دکتر راج شرح داد: در بازه هایی 90 دقیقه ای به عقب برگردید تا به زمانی که می خواهید بخوابید نزدیک شوید. نظرات نوشته شده در پایین پست نشان می دهد این نظریه با تجربه بعضی از افراد هماهنگ است. یکی از کاربران نوشت: این شرح می دهد چرا من بعد از 8 ساعت خوابیدن هنوز احساس خستگی می کنم.

شخص دیگری نوشت: خیره کننده است. من سه سال است که در شیفت شب کار می کنم و 6 صبح به خواب می روم و سر ظهر بیدار می شوم. دقیقا 6 ساعت خواب برای هر شب.

منبع: ایندیپندنت

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: فرادید
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9944

به "کی بخوابیم که سرحال بیدار شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی بخوابیم که سرحال بیدار شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید