گزارش جدید دیده بان حقوق بشر: مسلمانان روهینجا از ظلم و ستم سازمانی در میانمار رنج می برند

به گزارش جعبه مهر، دیده بان حقوق بشر در گزارشی جدید اظهار داشت، مسلمانان روهینجایی که از سال 2012 میلادی در کمپ های بازداشت روباز در استان راخین میانمار نگه داشته شده اند، هدف ظلم و ستم های سازمانی و نقض جدی حقوق بشر قرار گرفته اند.

گزارش جدید دیده بان حقوق بشر: مسلمانان روهینجا از ظلم و ستم سازمانی در میانمار رنج می برند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آناتولی، دیدبان حقوق بشر در بیانیه ای گفت: حدود 130 هزار مسلمان روهینجایی که از سال 2012 میلادی به دنبال کمپین ارتش میانمار برای پاکسازی قومی آواره شده اند، در این کمپ ها نگهداری می شوند.

در این بیانیه آمده است: دولت میانمار شرایط بسیار نامناسب و ظالمانه ای را برای آوارگان روهینجا به وجود آورده که برابر با جنایت علیه بشریت، آپارتاید، آزار و اذیت و محرومیت شدید از آزادی است.

در این بیانیه آمده است: این گزارش با عنوان یک زندان باز بدون انتها: بازداشت جمعی مسلمانان روهینجا در استان راخین میانمار بر مبنای بیش از 60 مصاحبه با مسلمانان روهینجا، مسلمانان کامان و فعالان انسانی تهیه شده و طی چند روز آینده منتشر خواهد شد.

دیدبان حقوق بشر از دولت میانمار به رهبری آنگ سان سوچی خواست تا تمامی محدودیت های تحرکی مستبدانه و خودسرانه علیه مسلمانان روهینجا، کامان و دیگر اقلیت های قومی را بر دارد و به رژیم آپارتاید علیه مسلمانان روهینجا در استان راخین انتها دهد.

دیدبان حقوق بشر با اشاره به اقدامات اخیر مقامات میانمار گفت: اقدام مسقف کردن این کمپ ها ظاهرا به منظور دائمی ساختن حبس و تفکیک مسلمانان روهینجا به نظر می رسد.

مسلمانان روهینجا که از سوی سازمان ملل به عنوان مردمی که بیشترین آزار را در دنیا دیده اند، توصیف می گردد، در سال 2012 میلادی با ترس شدید از حمله رو به رو شده اند.

به گفته عفو بین الملل، بیش از 750 هزار آواره روهینجایی که اکثرا زن و کودک هستند پس از شروع اقدامات سرکوب گرایانه نیروهای میانماری علیه این اقلیت مسلمان در اوت سال 2017 میلادی، از میانمار فرار نموده و به بنگلادش پناه برده اند و تعداد افراد آزار دیده در بنگلادش را به بیش از 1.2 میلیون تن رساندند.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7679

به "گزارش جدید دیده بان حقوق بشر: مسلمانان روهینجا از ظلم و ستم سازمانی در میانمار رنج می برند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش جدید دیده بان حقوق بشر: مسلمانان روهینجا از ظلم و ستم سازمانی در میانمار رنج می برند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید