یزد پایتخت شهرهای پایدار دنیا می گردد

رییس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد، گفت: یزد پایتخت شهرهای پایدار دنیا می گردد.

یزد پایتخت شهرهای پایدار دنیا می گردد

به گزارش خبرنگاران،سید حسین آزادی در نشست خبری کمیسیون عمران و گردشگری شورای اسلامی اظهار کرد: کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد از ابتدای فعالیت خود تاکنون 41 جلسه و 270 مصوبه داشته است .

وی اضافه کرد: تبلیغات در فضای مجازی و آشنا سازی مردم دنیا با شهر یزد از اولویت های کاری این کمیسیون بوده است.

رییس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد ساماندهی مبادی ورودی و خروجی شهر و همچنین پروازهای داخلی و خارجی را از مهم ترین اقدامات این کمیسیون در فراهم آوردن زیرساخت ها گردشگری دانست و گفت: در بحث گردشگری هوشمند نیز طرح هایی را دنبال می کنیم .

عضو شورای شهر یزد از راه اندازی پلیس گردشگری در بافت تاریخی اطلاع داد و توضیح داد: این پلیس یا همکاری نیروی انتظامی استان و درراستای تأمین امنیت گردشگران به زودی با تأمین مکان از طرف شهرداری در بافت تاریخی راه اندازی می گردد .

این عضو شورای شهر یزد ساماندهی تابلوهای گردشگری و خانه های مسافر غیرمجاز، بهسازی سرویس های بهداشتی و طراحی دو سرویس مختص گردشگران را از دیگر اقدامات این کمیسیون در حوزه گردشگری دانست و اعلام کرد: در خصوص خانه های مسافر غیرمجاز جلسات متعددی را با ارگان های مرتبط برگزار کردیم که مصوب شد فرمانداری در این زمینه ورود جدی داشته باشد همچنین کار اجرای ساخت یکی از سرویس های گردشگری آغازگردیده است .

آزادی برگزاری همایش شهرداران شهرهای پایدار دنیا در یزد را از از جمله اقدامات در دستور کار دانست و گفت: شهر یزد در سال 2019 پایتخت شهرهای پایدار دنیا می گردد.

وی در انتها اظهار داشت: خواهرخواندگی یزد با 10 شهر دنیا نظیر کربلا، نجف، لیون و ونیز را از دیگر اقدامات انجام گردیده طی یک سال گذشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1397 بروزرسانی: 20 بهمن 1397 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 453

به "یزد پایتخت شهرهای پایدار دنیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزد پایتخت شهرهای پایدار دنیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید