نحوه استفاده از آلوئه ورا برای درمان جوش و سلامت پوست

به گزارش جعبه مهر، آلوئه ورا گیاهی از خانواده گیاهان گوشتی (آبدار) است. این گیاه به صورت وحشی می روید و دارای برگ های ضخیم و آبدار است. ژل شفاف درون آلوئه ورا به صورت موضعی برای التیام پوست سوخته یا آسیب دیده استفاده می گردد و برخی افراد از آلوئه ورا برای درمان جوش استفاده می نمایند. خواص آلوئه ورا زیادند.

نحوه استفاده از آلوئه ورا برای درمان جوش و سلامت پوست

آلوئه ورا گیاهی از خانواده گیاهان گوشتی (آبدار) است. این گیاه به صورت وحشی می روید و دارای برگ های ضخیم و آبدار است. ژل شفاف درون آلوئه ورا به صورت موضعی برای التیام پوست سوخته یا آسیب دیده استفاده می گردد و برخی افراد از آلوئه ورا برای درمان جوش استفاده می نمایند. خواص آلوئه ورا زیادند. احتمالا خواص آنتی بیوتیکی این گیاه باعث می شوند آلوئه ورا برای درمان جوش مؤثر باشد. مکتبی هم بر این باور است که خوردن آلوئه ورا هم می تواند به آبرسانی به پوست و التیام آن یاری کند، اما مدارک کافی برای اثبات این ادعا وجود ندارد.

کاربرد آلوئه ورا برای درمان جوش

می دانیم که آلوئه ورا دارای خواص ضدالتهاب، آنتی اکسیدان و آنتی باکتریال است. قرن هاست که از این گیاه برای التیام زخم، از بین بردن درد و مرهم سوختگی استفاده می گردد. بیشتر افراد به آلوئه ورا حساسیت ندارند و استفاده موضعی از آن ریسک بسیار پایینی دارد.

روش استفاده

استفاده از آلوئه ورای خالص و مالش آن روی صورت به عنوان پاک نماینده باعث تقویت جریان خون در پوست و مرگ باکتری های مضر می گردد. می توانید بگذارید آلوئه ورا یک شب روی پوست بماند و صبح آن را بشویید. این کار باعث کاهش التهاب و قرمزی محل جوش می گردد.

ماسک آلوئه ورا، عسل و دارچین

یکی از انواع ماسک های ضدجوش، ماسک آلوئه ورا، عسل و دارچین است. آلوئه ورا خاصیت آنتی باکتریال دارد که به کاهش باکتری های عامل جوش یاری می نماید. بر اساس تحقیقاتی که روی فواید عسل و خواص دارچین اجرا شده، این دو ماده هم همین تأثیر را دارند. با مخلوط کردن هر سه این موارد و مصرف آن به عنوان ماسک خانگی، می توانید شانس خود را برای داشتن پوستی سالم و بدون جوش بالا ببرید.

روش استفاده

دو قاشق عسل خالص را با یک قاشق آلوئه ورا مخلوط کنید. مخلوط باید به خوبی قابل پخش کردن باشد، اما زیاد شُل نگردد. یک چهارم قاشق پودر دارچین به مخلوط اضافه کنید و بلافاصله ماسک را روی صورت قرار دهید. اجازه دهید پنج تا ده دقیقه روی صورت بماند و بعد آن را کاملا بشویید.

ماسک آلوئه ورا و آب لیمو

ماسک آلوئه ورا و آب لیمو ترش علاوه بر اینکه پوست شما را تقویت و تازه می نماید، باعث پاکسازی منافذ پوست می گردد و برخی از باکتری های عامل جوش را از بین می برد. تحقیقات بالینی نشان داده اند که اسید های موجود در میوه ها، مانند اسیدهای موجود در آب لیمو پاک نماینده های مؤثری برای درمان جوش هستند.

روش استفاده

برای تهیه این ماسک از دو قاشق غذاخوری آلوئه ورای تازه به عنوان پایه بهره ببرید و یک چهارم قاشق چای خوری آب لیمو به آن اضافه کنید. اگر برای پوشاندن تمام صورت تان به مقدار بیشتری از این ماسک نیاز داشتید، حتما نسبت 8 به 1 آلوئه ورا به آب لیمو را حفظ کنید تا پوست تان بر اثر خاصیت اسیدی آب لیمو آسیب نبیند. اجازه دهید ماسک 5 تا 10 دقیقه روی صورت تان بماند و بعد آن را کاملا بشویید.

اسپری آنتی باکتریال آلوئه ورا

آلوئه ورا رشد سالم سلول های پوست را تقویت می نماید، بنابراین ارزشش را دارد که برای محافظت از پوست تان یک اسپری پاک نماینده آلوئه ورا تهیه کنید. این اسپری بدون براق کردن پوست یا فراوری بیش ازحد چربی که منافذ پوست را می بندد، پوست صورت شما را هیدراته می نماید.

روش استفاده

در یک ظرف اسپری 60 میلی لیتری، یازده واحد آب خالص را با دو واحد آلوئه ورا مخلوط کنید و یک تا دو قطره از روغن دل خواه به آن اضافه کنید. حالا یک اسپری خنک نماینده و ضدجوش دارید. هنگام استفاده مواظب باشید مخلوط با چشم هایتان تماس پیدا نکند و هر بار قبل از استفاده مخلوط را به خوبی تکان دهید.

پاک نماینده آلوئه ورا، شکر و روغن نارگیل

اگر به درمان های طبیعی برای جوش تمایل دارید، یک انتخاب خوب مخلوط کردن آلوئه ورا با روغن نارگیل و شکر برای به دست آوردن یک لایه بردار خانگی است. با لایه برداری پوست، سلول های مرده ای که منافذ پوست را مسدود می نمایند را از پوست تان می زدایید. شکر خام یا نی شکر سفید می تواند به آرامی این سلول ها را کنار بزند و راه را برای نفوذ آلوئه ورا به پوست و تحریک رشد سلول های سالم باز کند. روغن نارگیل، علاوه بر این که خواص آنتی باکتریال مخصوص خود را دارد، به عنوان یک امولسیون نماینده طبیعی عمل می نماید. اسید چرب اصلی روغن نارگیل مورد مطالعه قرار گرفته و درمان خوبی برای جوش شناخته شده است. مخلوط هر سه این موارد پوست را صاف و تازه می نماید.

روش استفاده

از روغن نارگیل به عنوان پایه بهره ببرید. نیم فنجان شکر خام یا سفید را به نیم فنجان روغن نارگیل اضافه کنید، خوب مخلوط کنید و سپس یک چهارم فنجان ژل آلوئه ورا به مخلوط اضافه کنید. این مخلوط لایه بردار را می توانید در یخچال نگهداری کنید. هنگام استفاده مخلوط را به آرامی روی پوست مالش دهید، به طوری وارد ناحیه چشم نشوید. بعد از استفاده، صورت را کاملا با آب بشویید.

پاک نماینده آلوئه ورا و روغن درخت چای

روغن درخت چای آنتی باکتریالی اثبات شده و ترکیبی مؤثر در مبارزه با جوش هاست بنابراین مخلوط کردن این ماده با آلوئه ورا می تواند تأثیر چشمگیری داشته باشد. البته نباید بگذارید این ترکیب روی پوست تان بماند چون روغن درخت چای خاصیت اسیدی دارد و بسیار قوی است.

روش استفاده

از آلوئه ورا به عنوان پایه بهره ببرید. دو تا سه قطره روغن درخت چای را در آب خالص بریزید و با آلوئه ورا مخلوط کنید. یک دقیقه بعد از قراردادن مخلوط روی پوست صورت، پوست را کاملا بشویید و خشک کنید.

کرم های آلوئه ورا

بسیاری از کرم های ضدجوش و درمان نماینده های معمول جوش حاوی آلوئه ورا هستند. می توانید برخی از این محصولات را برای مصرف روزانه انتخاب کنید. آلوئه ورا خاصیت ضدالتهاب دارد که باعث می گردد این گیاه سوژه خوبی برای تبلیغات دارویی گردد. هنگام خرید کرم های ضدجوش به برچسب ترکیبات آن توجه کنید تا بتوانید آلوئه ورای بیشتری در برنامه مراقبت از پوست تان بگنجانید.

خطرات و مسائل جانبی استفاده از آلوئه ورا

برخی افراد معتقدند که نوشیدن آب یا جوشانده آلوئه ورا برای درمان جوش و درمان آکنه مؤثر است، اما تاکنون مدرک علمی برای اثبات این ادعا وجود ندارد. اما مدارک علمی نشان داده اند که خوردن مقادیر زیاد آلوئه ورا، می تواند به بدن آسیب بزند و شما را در معرض انواع خاصی از سرطان قرار دهد. تا زمانی که اطلاعات بیشتری در خصوص خطرات مصرف آلوئه ورا یافت گردد، از نوشیدن مقادیر بالای نوشیدنی های حاوی آلوئه ورا خودداری کنید.

همچنین بر اساس گزارش Mayo clinic آلوئه ورا ممکن است با داروهای دیگر تداخل داشته باشد. اگر قصد مصرف خوراکی آلوئه ورا برای درمان جوش را دارید، این موضوع را با پزشک تان درمیان بگذارید.

قبل از مصرف هر ماده جدیدی روی پوست صورت، ابتدا آن را روی مچ دست، پشت گوش یا روی بازو تست کنید. اگر بعد از تست آلوئه ورا هرگونه قرمزی یا حساسیت پوستی مشاهده کردید، از آلوئه ورا برای درمان جوش استفاده نکنید.

دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: زندگی امروز
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2306

به "نحوه استفاده از آلوئه ورا برای درمان جوش و سلامت پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه استفاده از آلوئه ورا برای درمان جوش و سلامت پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید