100درصد تسهیلات روستایی و عشایری خراسان رضوی در رسته های گردشگری تا خاتمه سال 97 پرداخت می گردد

سرپرست معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی از پرداخت 100درصد تسهیلات روستایی و عشایری در رسته های گردشگری تا انتها سال 97 خبرداد.

100درصد تسهیلات روستایی و عشایری خراسان رضوی در رسته های گردشگری تا خاتمه سال 97 پرداخت می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، احمد دیناری سرپرست معاونت سرمایه گذاری این اداره کل، امروز یکشنبه 6 آبان با اعلام این خبر اضافه کرد: مجموع طرح های ثبت نام شده در سامانه کارا در رسته های اولویت دار گردشگری 1292 طرح است که 481 طرح در کمیته های فنی کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستانها و استان خراسان رضوی تایید شده است.

دیناری اضافه کرد: 354 طرح در بانک ها موفق به انعقاد قرارداد شده اند و تعداد طرح هایی که موفق به دریافت تسهیلات روستایی و عشایری شده اند در حال حاضر 348 طرح با مبلغ 8 میلیارد و 800 میلیون تومان و با ایجاد اشتغال برای حدود 606 نفر است.

او اظهار کرد: پیش بینی می گردد بر اساس تعداد طرح های مصوب شده در بانک های عامل و تعداد طرح هایی که موفق به انعقاد قرارداد شده اند تا انتها امسال اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان خراسان رضوی موفق به جذب 100 درصدی 14 میلیارد تومان سهم تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری خود خواهد شد و از این طریق برای بیش از هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد.

سرپرست معاونت سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی تاکید نمود: در حال حاضر در سامانه کارا طرح های جدید و یا درخواست های جدید پذیرش نمی گردد و در نظر است که طرح هایی که قبلا در این سامانه ثبت شده اند آنالیز و معین تکلیف شوند.

دیناری یادآورشد: نظارت بر هزینه کرد تسهیلات پرداخت شده به طرح ها و پروژها امری مهم است و این مهم در حال حاضر به وسیله ادارات میراث فرهنگی و گردشگری شهرستانها، بانکهای عامل و کمیته نظارتی کارگروه اشتغال استان در حال اجرا است و تاکنون بالغ بر 31 طرح در حوزه گردشگری و بوم گردی مورد بازدید قرار گرفته است و به این امر به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

منبع: میراث آریا

به "100درصد تسهیلات روستایی و عشایری خراسان رضوی در رسته های گردشگری تا خاتمه سال 97 پرداخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100درصد تسهیلات روستایی و عشایری خراسان رضوی در رسته های گردشگری تا خاتمه سال 97 پرداخت می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید