آخرین جزئیات از فروش نفت در بورس

به گزارش جعبه مهر، عرضه نفت خام در بورس انرژی به عنوان راهکاری برای دور زدن تحریم ها است.

آخرین جزئیات از فروش نفت در بورس

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران، بازار بورس یک نگرش مثبت در صنعت ایفا می کند به طوری که می تواند به بخش تولید کمک بسکمک کند به طوری که قابلیت نقد شوندگی بالای بازار بورس، سرمایه گذاران را در معاملات عمومی به آرامش می رساند و می توانند سهام خود را در هر زمانی که خواستند از سرمایه گذاری خارج کنند و به فروش برسانند.

عرضه نفت خام در بورس انرژی به عنوان راهکاری برای دور زدن تحریم و همچنین برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر ایجاد تنوع در روش های فروش نفت و استفاده از ظرفیت های بخش غیردولتی به منظور صادرات نفت خام چند سالی است که در دستور کار واقع شده است، با این حال تا سال گذشته اقدام عملی در این زمینه اتفاق نیفتاد.

طبق قانون بودجه سال گذشته، دهم اردیبهشت ماه سال 98 بود که وزیر نفت شیوه نامه عرضه نفت خام در بورس را ابلاغ کرد تا بر آن اساس نفت خام سبک و سنگین و میعانات گازی برای فروش به بخش خصوصی داخلی و خارجی عرضه شده و این افراد نفت خریداری شده را به مشتریان خارجی برسانند.

سرمایه گذاری و خرید نفت خام برای خریدارن هزینه بر است و باید فعالیت های زیادی روی آن انجام دهند تا به سرمایه و محصول نهایی تبدیل شود، به همین دلیل است که سرمایه داران داخلی به خرید فرآورده های نفتی در بورس انرژی رغبت بیشتری دارند.

خرید و فروش فرآورده های نفت در بورس انرژی به دلیل زحمت کمی که برای سرمایه گذاران دارد و به دلیل اینکه معامله آن ها سریع تر صورت می گیرد، از سود بیشتری نسبت به نفت خام برخوردار است.

امسال در بورس انرژی نفت خام و میعانات گازی و از فرآورده های نفتی گازوئیل و نفت کوره به بازار عرضه خواهد شد و تا به امروز میعانات گازی و نفت و کوره و نفت خام عرضه آن اجرا شده و به زودی گازوئیل نیز به عرضه خواهد شد.

بیشترین معامله در بخش میعانات گازی و نفت کوره ثبت شده و در صورت عرضه گازوئیل می توان نسبت به استقبال مردم ارزیابی انجام داد.

شرایط فروش نفت خام به مانند سال گذشته است و با توجه به ارزیابی نیاز بازار و شرایط خریداران نواقص و مسائل آن برطرف شده است.

در صورتی که دولت نسبت به عرضه بیشتر نفت خام در بورس انرژی تمایل دارد، در ابتدا باید در تلاش باشد تا فناوری ها و تکنولوژی تبدیل نفت خام به فرآورده های نفتی را در کشور افزایش دهد.

عرضه و قیمت چگونه است؟

عرضه نفت کوره به صورت محموله های 35 هزار تنی است و به دنبال عرضه متنوع با محموله های کوچک به اندازه 10 هزار تن هستیم تا بتوانیم بخشی از تقاضا های کوچک را نیز تامین کنیم.

قیمت فراورده های نفتی بسته به نرخ بازار متفاوت است و از طریق اطلاع رسانی به متقاضیان اعلام می شود، مبنای قیمت گذاری نفت خام سبد نفتی برنت و میعانات گازی بازار دبی و فراورده های نفتی بازار خلیج فارس است.

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7579

به "آخرین جزئیات از فروش نفت در بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جزئیات از فروش نفت در بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید