آیا جانسون قانون را برای اجرای برگزیت نقض می کند؟

به گزارش جعبه مهر، ایرنا نوشت: نخست وزیر انگلیس اصرار دارد حاضر به اجرای مصوبه ای که امروز با اکثریت آراء درباره تاخیر اجرای برگزیت در مجلس به تصویب رسید، نیست و در موعد مقرر اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد.

آیا جانسون قانون را برای اجرای برگزیت نقض می کند؟

بوریس جانسون تا ساعت 11 امشب به وقت محلی فرصت دارد تا درخواست تمدید مهلت برگزیت را به اتحادیه اروپا ارسال کند. او می گوید حاضر به مذاکره با اتحادیه اروپا درباره تاخیر برگزیت نیست و برنامه او برای خروج از اتحادیه اروپا تغییری نکرده است.

جانسون امروز قصد داشت تا امروز در نشست فوق العاده مجلس توافق جدیدی را که هفته گذشته با اتحادیه اروپا بر سر نحوه اجرای برگزیت به دست آورده بود به رای بگذارد. با این حال کنندگان مجلس عوام در واپسین لحظات، به لایحه ای رای دادند که نتیجه رای گیری دولت را بلا اثر کرد.

لایحه لتوین که به نام ارائه دهنده آن نامگذاری شده با کسب 322 رای موافق در مقابل 306 مخالف، دولت را ملزم می کند که حتی در صورت تصویب توافق، همچنان خواستار تاخیر در برگزیت شود. الیور لتوین معاون اسبق نخست وزیر انگلیس در این باره می گوید حتی در صورت تصویب توافق همچنان این احتمال وجود دارد که روند اداری برای تبدیل شدن توافق برگزیت به قانون تا روز 31 اکتبر طی نشود.

جانسون پس از تحمل شکست امروز در مجلس گفت از نتیجه رای گیری نا امید نشده است. او مدعی شد که قانون وی را به تاخیر برگزیت مجبور نخواهد کرد و هفته آینده لایحه خروج از اتحادیه اروپا با توافق جدیدی را که به دست آورده به رای خواهد گذاشت.

منابع خبری به نقل از مقامات دولت گزارش می دهند که احتمالا رای گیری جدید روز دوشنبه برگزار خواهد شد. ترزا می نخست وزیر پیشین انگلیس امروز در سخنانی در مجلس عوام این کشور از توافق بوریس جانسون با اتحادیه اروپا حمایت کرد و از باقی کنندگان خواست تا به این طرح رای موافق بدهند. می که پیروز نشد توافق مورد نظرش را در مجلس به تصویب برساند گفت کنندگان باید منافع ملی را به عنوان اولویت اصلی خود معین کنند.

با این حال رهبران احزاب مخالف دولت جانسون، توافق جدید را بدتر از توافق ترزا می خوانده و آن را رد کرده اند. این توافق حتی حزب برگزیت، اصلی ترین حامی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا را هم نتوانست راضی کند. نایجل فاراژ رهبر این حزب می گوید: این برگزیت نیست. قرار نبود پس از 3 سال به اینجا برسیم. با این توافق سال ها طول می کشد که به تجارت آزاد دست پیدا کنیم چون همچنان از سوی قوانین اتحادیه اروپا محاصره شده و اختیارات از ما سلب شده است.

وی بیان نمود ترجیح می دهد تا مهلت برگزیت تمدید و انتخابات سراسری برگزار شود تا توافق جدید پذیرفته شود.

جرمی کوربین رهبر حزب اصلی مخالف دولت انگلیس از جانسون خواسته تا به قانون احترام بگذارد. او پیشتر آمادگی خود را برای تشکیل دولت اقلیت و تمدید مهلت برگزیت اعلام کرده بود.

بر اساس برنامه اعلام شده کنندگان کشورهای اروپا فردا در بروکسل پیرامون تحولات برگزیت رایزنی خواهند کرد. مینا آندریوا سخنگوی کمیسیون اروپا در واکنش به نتیجه رای گیری امروز گفت، انگلیس بایستی هر چه سریعتر گام بعدی خود را به ما اعلام کند. اگر جانسون نتواند توافق جدید برگزیت را به تائید مجلس برساند، به لحاظ قانونی چاره ای جز تمدید مهلت برگزیت نخواهد داشت؛ کاری که می گوید انجام نخواهد داد.

310 310

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3594

به "آیا جانسون قانون را برای اجرای برگزیت نقض می کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا جانسون قانون را برای اجرای برگزیت نقض می کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید