ادامه جنجال دستگیری مدیر هوآوی، چین سفیر آمریکا را احضار کرد

به گزارش جعبه مهر، وزارت خارجه چین با اعلام احضار سفیر آمریکا، تأکید کرد که واشنگتن باید قرار بازداشت منگ وانژو از مدیران ارشد شرکت هوآوی را لغو کند.

ادامه جنجال دستگیری مدیر هوآوی، چین سفیر آمریکا را احضار کرد

با تور چین ارزان سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش فارس، وزارت خارجه چین روز یکشنبه از احضار تری برنستاد سفیر آمریکا در پکن و اعتراض به بازداشت منگ وانژو از مدیران ارشد شرکت هوآوی چین اطلاع داد.

بر اساس بیانیه دولت چین، پکن تأکید نموده که واشنگتن باید قرار بازداشت این مدیر چینی را لغو نموده و به کانادا اجازه دهد که او را آزاد کند.

کانادا 15 آذرماه بنا به درخواست آمریکا، منگ وانژو، از مدیران ارشد شرکت هوآوی و دختر بنیان گذار این شرکت را دستگیر کرد. مقام های واشنگتن او را به نقض تحریم های ایران متهم نموده اند.

بعد از درخواست های بی نتیجه پکن درباره آزادی این مدیر ارشد چینی، معاون وزیر خارجه این کشور شب گذشته با لحنی هشدارآمیز گفت: چین قویاً از طرف کانادایی می خواهد فوراً فرد بازداشت شده را آزاد نموده وگرنه کانادا بایستی مسئولیت کامل تبعات جدی ایجاد شده را بپذیرد.

بازداشت این مدیر ارشد چینی در حالی انجام شده که واشنگتن و پکن درگیر مذاکرات حساس تجاری هستند. در روزهای گذشته مدیران شرکت های آمریکایی از احتمال اثرگذاری این رخداد بر این مذاکرات که آتش بسی موقت در جنگ تجاری دو کشور ایجاد نموده، ابراز نگرانی نموده اند.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3342

به "ادامه جنجال دستگیری مدیر هوآوی، چین سفیر آمریکا را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه جنجال دستگیری مدیر هوآوی، چین سفیر آمریکا را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید