ارائه طرح گواهی سپرده یورویی به شورای پول و اعتبار

به گزارش جعبه مهر، خبرنگاران: رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی نوشت: به منظور مدیریت نقدینگی و هدایت تورم به سمت هدف 22 درصدی ، بانک مرکزی به زودی طرح گواهی سپرده یورویی رابه شورای پول و اعتبار ارائه خواهد داد.

ارائه طرح گواهی سپرده یورویی به شورای پول و اعتبار

به گزارش خبرنگاران؛ رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی در خصوص مدیریت نقدینگی نوشت:

1- در راستای چارچوب فعلی سیاستگذاری پولی و اجرای عملیات بازار باز ، و به منظور مدیریت نقدینگی و هدایت تورم به سمت هدف 22 درصدی ، بانک مرکزی به زودی طرح گواهی سپرده یورویی رابه شورای پول و اعتبار ارائه خواهد داد. بر این مبنا، قرار است بانک مرکزی در قالب گواهی یورویی با سود معین، و با فروش به نرخ بازار ، نسبت به جمع آوری ریال اقدام نماید. دراین طرح بانک مرکزی با تکیه بر ذخایر کافی اسکناس یورویی خود متعهد می شود، عین مبلغ را در زمان سررسید به یورو پرداخت نماید.

2- اقدام پیشین بانک مرکزی برای کمک به ثبات بیشتر در بازارهای دارایی، یعنی افزایش نرخ سود سپرده بانک ها نزد بانک مرکزی از 10 درصد به 12 درصد ، که از روز گذشته اجرایی شد، موجب تعدیل سریع نرخ سود بین بانکی شده و از 10.5درصد به 12.5درصد افزایش یافت. بانک مرکزی اقدامات ثبات بخش خود در بازارهای مالی را تداوم خواهد داد. ضمن اینکه چارچوب فعلی سیاست پولی این اجازه را می دهد که در زمان مقتضی و تا جایی که نیاز باشد، سیاستگذار از ابزار پولی خود به منظور ثبات مالی و رسیدن به هدف تورمی استفاده نماید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6578

به "ارائه طرح گواهی سپرده یورویی به شورای پول و اعتبار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه طرح گواهی سپرده یورویی به شورای پول و اعتبار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید