از پارک گوئل بارسلونا چه می دانید؟

به گزارش جعبه مهر، گوئل یک تاجر پیروز بود و می خواست تا اموال و دارایی هایش به یک باغ شهر (مانند نمونه هایی که در انگلستان ساخته شده اند) برای طبقه نسبتاً ثروتمند بارسلونا تبدیل شود. او از آنتونی گائودی معمار مشهوری که به واسطه سبک منحصر به فرد و طراحی های سورئالیستی اش مشهور است} خواست که یک باغ-شهر را بسازد، هدف اصلی از این پروژه ایجاد یک مجموعه مسکونی بسیار مرفه بود که البته هیچ گاه عملی نشد!

از پارک گوئل بارسلونا چه می دانید؟

این پارک در تپه ال کارمل در در منطقه ای به نام گراسیا (Gràcia) واقع شده و مشرف به شهر بارسلونا در اسپانیا است. استفاده خلاقانه از موزاییک های رنگی و زیبا و نیز به کارگیری احجام منحنی شکل از ویژگی های منحصر به فرد پارک گوئل به حساب می آید و گائودی با الهام از طبیعت و ایده های گوتیک آن را طراحی و اجرا کرده است.

این پارک ورودیهای بسیاری دارد که زیباترین آن قطعاً راستا دسترسی اصلی از کارر د اولوت (Carrer dOlot) است که دو عمارت کلاه فرنگی با دو کافه در جوانب آنها قرار گرفته است. اگر به طور مستقیم وارد این ساختمان شوید به راه پله ای خواهید رسید که با اژدهایی محبت آمیز محافظت می شود؛ این اژدها نیز مانند صندلی های معروف بالای سرسرا و دیوار های اطراف با تکه های سرامیک تزئین شده است.

از راه پله به یک اتاق غیر معمول خواهید رسید که دارای 86 ستون است، تصور بر این است که این مکان کارایی بازار را برای منطقه مسکونی گوئل بر عهده داشته است. پارک گوئل یک سمفونی واقعی از شکل و رنگ است، در این دنیای جادویی که ترکیبی از فانتزی و مهارت مهندسی است، بناها و گیاهان با هم آمیخته شده اند و دیوارها، طاق نماها، طاق ها و ستون ها همگی به نحوی قوی دارای فرم های مجسمه ای هستند.

پارک بر روی تپه ای در بالای شهر قرار گرفته است که می توانسته چالشی بزرگ برای گائودی باشد. در اینجا او فرصت ساخت هنر طبیعی را با خود طبیعت داشته است. باغچه های پارک دارای راستاهای پر پیچ و خم، راستاها، دیوارها و پل ها هستند. گشت و گذار در پارک به دلیل اینکه جزئیات زیادی برای کشف کردن وجود دارد زمان بیشتری را می خواهد. پس از قدم زدن در پارک در می یابید که موزه گائودی در محل اقامت قبلی او ارزش دیدن را دارد. این موزه در 200 متری شرق ورودی اصلی قرار گرفته است.

95 درصد از مساحت پارک به طور مجانی قابل بازدید است، فقط برای بازدید از بخش تاریخی آن موسوم به (monumental) ورودیه دریافت می شود، این محوطه نیمکت های منحنی و بازار را شامل می شود و در هر ساعت 400 بازدید کننده می توانند از آن جا دیدن کنند. بلیط های این قسمت را می توانید در گیشه بلیط فروشی یا به صورت آنلاین خریداری کنید و تا هر زمان که خواستید در محوطه بمانید. با توجه به اینکه زمان خرید بلیط محدود است پیشنهاد می کنیم که بلیط ها را از طریق آنلاین تهیه کنید.

پارک گوئل در گذر زمان

در سال 1885 حامی گائودی، یوسبی گوئل کارخانه دار، در خواست زمینی در بالای کوه با چشم اندازی ویژه از بارسلونا را داد.

در سال 1890 گوئل به آنتونی گائودی دستور داد که یک باغ-شهری را بسازد که طبیعت و خانه سازی آن باهم همزیستی داشته باشند.

در حالی که فقط 2 ساختمان ساخته شده بود و پارک در آن بود برنامه ریزی برای 60 ویلا ادامه داشت ولی هیچکس به آن علاقه نشان نداد.

این پارک در 1922 باز شد.

در 1963 محل اقامت قبلی گائودی به عنوان یک موزه بهره برداری شد.

در سال 1984 پارک در لیست میراث طبیعی یونسکو قرار گرفت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: گردشبان
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6464

به "از پارک گوئل بارسلونا چه می دانید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از پارک گوئل بارسلونا چه می دانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید