افزایش درآمد مایکروسافت در سه ماهه پایانی 2020

به گزارش جعبه مهر، مایکروسافت گزارش مالی خود در سه ماهه چهارم سال مالی 2020 را منتشر کرد که برخلاف انتظارات، از درآمدزایی مطلوب این شرکت در بازه یاد شده با وجود رکود مالی ناشی از دنیاگیری کووید-19 خبر می دهد.

افزایش درآمد مایکروسافت در سه ماهه پایانی 2020

گزارش مالی مایکروسافت در سه ماهه چهارم سال مالی 2020 (آوریل تا انتهای ژوئن) نشان می دهد که جهانگیری کرونا نه تنها ضرری به این شرکت وارد ننموده، بلکه برای بسیاری از بخش های این شرکت سودآور بوده است که دلایل اصلی آن دورکاری مردم جهان، روی آوردن کاربران به بازی های ویدیویی، ویدیوکنفرانس و دیگر سرگرمی های مجازی اعلام شده است.

مایکروسافت می گوید 38.0 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم سال مالی 2020 درآمد داشته است که افزایش 13 درصدی را نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل نشان می دهد. از این میزان، 11.2 میلیارد دلار سود بوده که 5 درصد در مقایسه با سال گذشته رشد داشته است. کسب و کار مایکروسافت به لطف عملکرد مناسب این شرکت در بخش محاسبات ابری و فروش خوب محصولات سرفیس و خدمات Xbox، دوران خوشی را در دوران کرونا سپری می نماید.

بخش Intelligent Cloud مایکروسافت 13.4 میلیارد دلار درآمد در بازه مالی مورد بحث عاید این شرکت نموده که 17 درصد نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل رشد داشته است. قسمت اعظم درآمدهای این بخش به لطف پلتفرم اژور بوده که نزدیک به 50 درصد رشد نموده است.

بخش سرفیس و Xbox همانند پلتفرم اژور یا محصولات آفیس و ویندوز برای مایکروسافت پول ساز نیستند، اما همچنان به رشد قابل توجه خود ادامه می دهند. مایکروسافت می گوید درآمد بخش سرفیس تقریباً 30 درصد در سه ماهه چهارم سال مالی 2020 نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل رشد داشته است. بخش Xbox نیز به لطف فروش خوب بازی ها و اشتراک Xbox Live و دیگر محتواهای دیجیتالی، 65 درصد رشد نموده است.

از دیگر عوامل تأثیرگذار در افزایش درآمد مایکروسافت در سه ماهه چهارم سال مالی 2020 می توان به فروش ویندوز (رشد 7 درصد)، محصولات تجاری آفیس (رشد 5 درصد)، محصولات مصرفی آفیس (رشد 6 درصد) و لینکدین (رشد 10 درصد) اشاره نمود.

کسب و کار مایکروسافت با عملکرد خوب تقریباً بدون آسیب در حال عبور از رکود مالی دوران کرونا است. همین عامل سبب افزایش قیمت سهام این شرکت در روز چهارشنبه به 211.75 دلار به ازای هر سهم شد. مایکروسافت در حال حاضر با ارزش بازار بیش از 1.6 تریلیون دلار، دومین شرکت ارزشمند جهان محسوب شده و بالاتر از آمازون و پایین تر از اپل واقع شده است.

منبع : دیجیاتو

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: آی تابناک
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6814

به "افزایش درآمد مایکروسافت در سه ماهه پایانی 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش درآمد مایکروسافت در سه ماهه پایانی 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید