افزایش نگرش های منفی نسبت به پناهجویان در بین شهروندان آلمانی

به گزارش جعبه مهر، نتایج یک آنالیز نشان می دهد که نگرش های منفی نسبت به پناهجویان در بین شهروندان آلمانی افزایش پیدا نموده و اعتماد آن ها نسبت به دولت و سیاستمداران و رسانه ها رو به کاهش است.

افزایش نگرش های منفی نسبت به پناهجویان در بین شهروندان آلمانی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از هفته نامه اشپیگل، نتایج یک آنالیز نشان می دهد که در آلمان نگرش های منفی نسبت به پناهجویان مرتبا گسترش می یابد.

این نتیجه یک آنالیز جدید درباره نگرش های راست افراطی است که هر دو سال یک بار توسط موسسه نزدیک به حزب سوسیال دموکرات، فریدریش ابرت منتشر می گردد. نتایج این آنالیز نشان می دهد که در مقایسه با سال 2016 با وجود اینکه شمار پناهجویان کاهش پیدا نموده است اما این نگرش های منفی گسترش پیدا نموده است.

نویسندگان این آنالیز با نگرانی به مسئله پراکنده شدن نگرش های راست پوپولیستی در بین شهروندان می نگرند. براین اساس بسیاری از مردم بر این باورند که سیاستمداران تنها عروسک های قدرت های دیگر هستند.

از سال 2014 حدود یک پنجم شهروندان آلمانی نگرش های خصمانه ای در برابر بیگانگان نشان می دهند. بر اساس ارزیابی نویسندگان این تحقیق این ارزیابی به صورت پایدار و در سطح بالایی قرار گرفته است. در مقابل آمادگی شرکت نمایندگان در نظرسنجی برای اینکه در پاسخ ها درباره پناه جویان اظهار نظرهای منفی نمایند افزایش پیدا نموده است. این ارزیابی از 49.5 درصد در سال 2016 به 54.1 درصد در امسال افزایش پیدا نموده است. این بالاترین میزان نگرش منفی نسبت به پناهجویان از سال 2011 است که در این سال برای اولین بار درباره پناهجویان سوالاتی در بین شهروندان مطرح شد.

در این آنالیز همچنین به وضعیت تمایل شهروندان به گرایش های راست پوپولیستی هم پرداخته شده و این نتیجه به دست آمده است که در ایات های جدید آلمان گرایش های راست پوپولیستی خیلی شدیدتر از غرب گسترش پیدا نموده است و به گفته یکی از نویسندگان این تحقیق این مسئله بخصوص درباره نگرش شهروندان نسبت به بیگانگان قابل ارزیابی است به گونه ای که مثلا بیگانه ستیزی در شرق 23 درصد و در غرب 18 درصد بوده است. تبعیض علیه مسلمانان در شرق 26 درصد و در غرب آلمان 19 درصد بوده است. تبعیض و نگرش منفی نسبت به پناهجویان در شرق آلمان 63 درصد و در غرب 51 درصد بوده است.

به گفته فرانسیسکا اشروتر، از نویسندگان این تحقیق در شرق آلمان شهروندان از نظر سیاسی خود را ضعیف تر از غرب ارزیابی می نمایند و اعتماد به دموکراسی در این منطقه کم تر است. احساس خشم جمعی نسبت به مهاجران در ایالات جدید آلمان با 52 درصد خیلی بیشتر از غرب آلمان (44 درصد) است.

همچنین نتایج این آنالیز حاکی از یک تردید روزافزون شهروندان نسبت به دولت، سیاستمداران و رسانه ها دارد. بر این اساس تقریبا نیمی از شهروندان (45.7 درصد) بر این باورند که سازمان های مخفی نفوذ زیادی بر تصمیم گیری های سیاسی دارند. حدود یک سوم شهروندان (32.7 درصد) هم اعتقاد دارند که سیاستمداران و دیگر شخصیت های رهبری در کشورشان تنها عروسکی در دست های قدرت های دیگر هستند. حدود یک چهارم شهروندان آلمانی (24.2 درصد) هم بر این عقیده اند که رسانه ها و عرصه سیاسی زیر یک سقف قرار دارند.

با این حال نتایج این آنالیز نشان می دهد که بخش اعظم شهروندان آلمانی از دموکراسی حمایت نموده و گوناگونی فرقه ها در کشورشان را تمجید نموده و خواهان تقویت اتحادیه اروپا هستند.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 1587

به "افزایش نگرش های منفی نسبت به پناهجویان در بین شهروندان آلمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نگرش های منفی نسبت به پناهجویان در بین شهروندان آلمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید