الزام شهرداری تهران به ایجاد سامانه فضای سبز شهر تهران

به گزارش جعبه مهر، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و شصت و یکمین جلسه این شورا شهرداری تهران را ملزم به راه اندازی سامانه فضای سبز شهر تهران کردند.

الزام شهرداری تهران به ایجاد سامانه فضای سبز شهر تهران

به گزارش خبرنگاران، زهرا صدر اعظم نوری در یکصد و شصت و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان آنالیز ایجاد سامانه اطلاعاتی فضای سبز این شهر گفت: فضای سبز در شهر تهران در معابر شهری بیشترین فضای شهر را به خود اختصاص داده، اطلاعات مربوط به فضای سبز تهران به صورت مکان محور نیست و همین امر ضرورت ایجاد سامانه فضای سبز را نشان می دهد.

وی ادامه داد: قانون مسئولیت نگهداری فضای سبز را بر عهده شهرداری تهران گذاشته لذا شهرداری موظف است شناسنامه الکترونیک درختان در فضای عمومی را ایجاد کند. شهرداری 123 ناحیه و تعداد زیادی بوستان دارد، لذا رسیدگی به فضای سبز به صورت قراردادی به افرادی سپرده شده است و عرصه ای بیش از 160 میلیون متر مربع را شامل می گردد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه در بودجه سالانه رقمی که برای نگهداشت فضای سبز معین شده 950 میلیارد تومان بوده، اضافه نمود: اگر بودجه سازمان پارک ها را هم به این رقم اضافه کنیم حدود 1100 میلیارد تومان می گردد از این عدد حدود 65 درصد صرف حقوق پرسنل و 35 درصد صرف فضای سبز می گردد.

وی اضافه نمود: تاکنون حدود 80 درصد اعتبارات این بخش تخصیص داده شده است، تعداد 18 هزار نیروی کارگری در حوزه فضای سبز داریم که این عدد قابل تاملی است و باید آنالیز کاملی در این حوزه انجام گردد. ما آنالیز کردیم و متوجه شدیم بعضی از این 18 هزار نفر که برایشان صورت وضعیت اخذ حقوق صادر شده اصلا در این حوزه کار نمی نمایند. باید براساس تکالیفی که شورای شهر برای شهرداری معین نموده موضوع سامانه فضای سبز شهر تهران الزام آور گردد.

به گزارش خبرنگاران، در بخش دیگری از این جلسه و در جریان آنالیز طرح الزام شهرداری به ایجاد سامانه شفافیت فضای سبز شهر تهران فرجود مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران گفت: ما در سال گذشته اطلاعات فضای سبز مناطق و بوستان ها را احصا کردیم. آنچه که سال جاری باید انجام گردد این است که ریز متر یک فضای سبز را استخراج کنیم تا حدود احجام به دست بیاید.

وی اضافه نمود: سامانه مورد احتیاج ظرف سه تا چهار ماه آماده خواهد شد و تخمین زدیم که برداشت میدانی تمام فضای سبز حدود 24 ماه زمان احتیاج دارد. فضای رفت و روب شهری هم پیش از این در سامانه ای شفاف شد و باعث کاهش شش میلیاردی هزینه ها شد.

وی ادامه داد: به نظر ما با شفاف سازی فضای سبز در سامانه می توان حدود 10 درصد از هزینه های نگهداشت را کاهش داد.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2736

به "الزام شهرداری تهران به ایجاد سامانه فضای سبز شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزام شهرداری تهران به ایجاد سامانه فضای سبز شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید