اولین کتاب اصول و مبانی حقوق مهندسی ساختمان در کشور به چاپ رسید

به گزارش جعبه مهر، اولین کتاب اصول و مبانی حقوق مهندسی ساختمان، با همکاری مهدی روانشادنیا، دانشیار مهندسی و مدیریت ساخت و کامیار میررضوی کارشناس رسمی دادگستری و پژوهشگر حقوق مهندسی و با همکاری هیات تحریریه تالیف شده و توسط انتشارات سیمای دانش به چاپ رسید.

اولین کتاب اصول و مبانی حقوق مهندسی ساختمان در کشور به چاپ رسید

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ اختصاصی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، حقوق ساخت یا حقوق مهندسی شاخه ای جدید و بین رشته ای علم حقوق است که جنبه هایی مثل حقوق تجارت، حقوق کار، عقود، حقوق اموال، حقوق ثبتی و امثالهم را با دانش مهندسی، اخلاق مهندسی و مسئولیت حرفه ای در هم می آمیزد.

این روز ها حرفه هایی، چون وکیل ساخت در جهان رو به توسعه بوده و دانشگاه های مختلف جهان، رشته حقوق ساخت یا دوره های حرفه ای مرتبط را راه اندازی نموده اند. در کنار آنها، جامعه بین المللی حقوق ساخت سالهاست که فعالیت خود را آغاز نموده و خدمات متعددی ارائه می دهد. در بسیاری از کشور های جهان برای ورود به حرفه آزمون اخلاق حرفه ای و حقوق مهندسی شرط است و این روز ها حقوق ساخت بخش مهمی از حرفه مهندسی ساختمان است. در ایران نیز پس از شکل گیری پفراینده های حقوقی و کیفری متعدد، مدتی است که مباحث حقوق مهندسی مورد توجه قرار گرفته است.

کتاب با همکاری دکتر مهدی روانشاجهان، دانشیار مهندسی و مدیریت ساخت و مهندس کامیار میررضوی کارشناس رسمی دادگستری و پژوهشگر حقوق مهندسی و با همکاری هیات تحریریه تالیف شده و توسط انتشارات سیمای دانش به چاپ رسیده و در دسترس عموم قرار گرفته است. دکتر مهدی روانشاجهان از سال 1386 درس های حقوق ساخت و مدیریت و مقررات پیمان را در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد تدریس می نماید و مهندس کامیار میررضوی بیست سال است که به جمع آوری پفراینده های متعدد و نقد و آنالیز و برگزاری جلسات آموزشی و تحلیلی پرداخته است.

کتاب حقوق مهندسی ساختمان در قالب ده فصل به عناوینی، چون مبانی علم حقوق، پدیده های حقوقی، مسئولیت مهندسی، اجرای حق، قوانین و مقررات ساخت، نظام های حاکم بر ساخت و ساز، عوامل اجرای پروژه های ساختمانی، اسناد و فرایند اجرای پروژه های ساختمانی، بیمه و در نهایت پفراینده های قضایی مرتبط با ساختمان می پردازد. این کتاب حاصل بیش از بیست سال فعالیت حرفه ای و پژوهش در چرایی و چگونگی تحقق مسئولیت های مدنی، کیفری و انتظامی همکاران عضو جامعه عظیم نظام مهندسی ساختمان کشور است و می تواند مرجع مناسبی برای دروس دانشگاهی حقوق مهندسی و حقوق ساخت بوده و مورد استفاده حرفه مندان صنعت ساختمان قرار گیرد.

امید است با انتشار این کتاب زمینه برای تصویب سرفصل های آموزشی حقوق مهندسی در رشته های مهندسی ساختمان فراهم آمده و با توسعه این علم کمکی به حرفه مندان و به ارتقا صنعت ساختمان شده و همه ذینفعان این صنعت بتوانند از آن بهره مند شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9051

به "اولین کتاب اصول و مبانی حقوق مهندسی ساختمان در کشور به چاپ رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین کتاب اصول و مبانی حقوق مهندسی ساختمان در کشور به چاپ رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید