با کاغذ دیواری خانه را بزرگ و کوچک کنید

به گزارش جعبه مهر، مسلما تا حالا به این موضوع فکر کرده اید که کاش دیوارهای خانه تان بزرگتر بود و می شد کمی آنها را عقب تر کشید یا کاش جابه جایی دیوارها در خانه راحت تر بود و دردسر کمتری داشت. اما اجاره ای بودن خانه یا گران بودن مصالح و تعمیر خانه سریعا شما را پشیمان می کند و خب نمی توان هر دیواری را در خانه جابه جا کرد.

با کاغذ دیواری خانه را بزرگ و کوچک کنید

اما راهکاری هایی وجود دارد که می تواند شما را به ایده هایی که فکر می کنید نشدنی هستند، نزدیک تر کند. کاغذ دیواری که در این سال ها تنوع طرح و رنگ آنها بیشتر از گذشته شده است، یکی از این راهکارها است. اما چه در انتخاب کاغذ دیواری باید به چه نکاتی دقت کرد تا به خانه ای که به دلتان بنشیند، نزدیک شوید.

جنس کاغذ دیواری مهم است

در بازار کاغذ دیواری های مختلفی وجود دارد. کاغذهایی که عمر آنها فرق دارد یا اینکه قابلیت شست وشو دارند یا خیر؟ اگر صاحب فرزندی هستید که در دوران نوپایی خود است باید در خرید کاغذ دیواری به این نکته قابل شست وشو بودن دقت کنید. در این حالت دیگر هرلحظه نگران این نیستید که دیوار کثیف شود و لکه های آن را چگونه باید پاک کنید.

مورد مهم دیگر این است که اگر بسیار اهل تنوع طلبی هستید و علاقه دارید که هر سال خانه خود را تغییر دکوراسیون دهید، می توانید کاغذ دیواری با عمرهای یک یا دوساله تهیه کنید و هزینه کمتری هم برای آن پرداخت کنید. از طرفی اگر ثبات در فصای زندگی خود را دوست دارید به عمر مفید کاغذ انتخابی دقت کنید.

کاغذ دیواری را برای چه فضایی انتخاب می کنید؟

به هیچ وجه برای اتاق خواب، پذیرایی و اتاق کودک یک طرح کاغذ دیواری را انتخاب نکنید. با انتخاب کاغد دیواری در طرح های مختلف می توانید تنوع بیشتری به خانه بدهید از سمتی هر کاغذ را با توجه به فضایی که از آن استفاده می کنید، انتخاب کنید.

برای اتاق کودک بهترین کاغذ دیواری، طرح های کارتونی است که تنوع بسیاری دارد حتی می توانید این انتخاب این بخش را به عهده فرزند خود قرار دهید تا در فضایی که آن را بیشتر دوست دارد احساس امنیت کند.

برای انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کارتان از این نکته غافل نشوید که انتخاب کاغذهای طرح دار و شلوغ می تواند باعث حواس پرتی شما شود و طرح های یک رنگ و ساده انتخاب مناسب تری است چرا که طرح های شلوغ فضا را کوچک تر نشان می دهد.

از طرفی برای حال و پذیرایی به مقدار فضایی که در اختیار دارید توجه کنید. اگر گل های درشت در کاغذ دیواری می تواند فضا را کوچک تر نشان دهد با انتخاب طرح های عمودی و با فاصله، می توانید دیوارها را بلندتر جلوه دهید و با استفاده از طرح های افقی می توانید خانه را وسیع تر و پهن تر از آنچه هست، نشان دهید و در عین حال، سقف را به کف نزدیک تر کنید.

با رنگ جان بخشی کنید

اگر در طرح و جنس کاغذ دیواری به نتیجه رسیدید حالا وقتش است که در مورد رنگ های آن بیشتر بخوانید. انتخاب رنگ کاغذ دیواری بسیار مهم است چرا که با انتخاب یک رنگ شما می توانید فضای خانه را سرد و بی روح یا در نقطه مقابل آن، فضایی گرم و صمیمی را بسازید.

اگر می خواهید فضایی پرانرژی و هیجانی شکل دهید از میان رنگ های درخشان انتخاب کنید. این نکته را هم لحاظ کنید که رنگ های تیره فضاهای بزرگ را کوچک تر نشان می دهند اما حس آرامش بیشتری به فضا می دهند. از آن طرف رنگ های روشن، باعث بزرگ تر دیده شدن اتاق ها می شوند و فضا را ملایم و محبت آمیز و پرانرژی می کنند.

در این باره بخوانید:

چه وسایلی را به جز لباس می توانیم در ماشین لباسشویی بشوریم؟

تعمیراتی که به راحتی می توانید در خانه از پس آنها بر بیایید

با این اشتباهات، عمر اجاق گاز خود را کم می کنید

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 18 مهر 1400 بروزرسانی: 18 مهر 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10911

به "با کاغذ دیواری خانه را بزرگ و کوچک کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با کاغذ دیواری خانه را بزرگ و کوچک کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید