بعیدی نژاد: عدم اجرای تعهدات اروپایی ها برجام را به جای خطرناکی می کشاند

به گزارش جعبه مهر، سفیر کشورمان در لندن تأکید کرد کوتاهی طرف های اروپایی برجام در اجرای تعهداتشان باعث راهنمایی برجام به سمت وضعیتی خطرناک می گردد.

بعیدی نژاد: عدم اجرای تعهدات اروپایی ها برجام را به جای خطرناکی می کشاند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل جعبه مهر، حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن شامگاه سه شنبه در مصاحبه با شبکه خبری اسکای نیوز گفت اروپایی ها با کوتاهی در اجرای تعهدات خود ذیل برجام این توافق را به سمت وضعیتی خطرناک راهنمایی می نمایند.

بعیدی نژاد درباره اقدام اخیر ایران مبنی بر کاهش مجدد تعهدات هسته ای خود به اسکای نیوز گفت: اجرا نشدن تعهدات تروئیکای اروپایی [انگلیس، فرانسه، آلمان] دارد توافق هسته ای را به سمت وضعیت خطرناکی راهنمایی می نماید. ایران تعهدات خود را به وسیله گام های قابل بازگشت کاهش می دهد تا این فرصت را به سایر طرف های برجام بدهد که تعهداتشان را اجرا نمایند و برای نجات توافق وارد عمل شوند.

ایران که پیش از این در پاسخ به بدعهدی طرف های اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان طی سه مرحله اقدام به کاهش تعهدات هسته ای خود نموده، امروز سه شنبه 14 آبان رسماً از شروع گازدهی به سانتریفیوژها در تأسیسات هسته ای فردو اطلاع داد تا بدین ترتیب گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای خود را شروع کند.

مقامات ایرانی بارها تأکید نموده اند که جمهوری اسلامی ایران حاضر به اجرای یکجانبه برجام نیست و تا زمانی که طرف های دیگر برجام به تعهداتشان عمل ننمایند، روند کاهش تعهدات هسته ای خود را به صورت مرحله به مرحله ادامه خواهد داد.

وی اضافه نمود: وضعیت فعلی قابل دوام نیست و شکست برجام به اعتراف همگان عواقب خطرناکی بر امنیت جهانی و منطقه ای خواهد داشت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3566

به "بعیدی نژاد: عدم اجرای تعهدات اروپایی ها برجام را به جای خطرناکی می کشاند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعیدی نژاد: عدم اجرای تعهدات اروپایی ها برجام را به جای خطرناکی می کشاند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید