بورس فردا، دوشنبه 30 تیر 99 چه می شود؟

به گزارش جعبه مهر، به گزارش خبرنگاران، بر اساس پیش بینی روز گذشته، بازار سرمایه در ساعات ابتدایی معاملات امروز با فشار عرضه در نمادهای شاخص ساز همراه شد، در نهایت نیز شاخص کل در پایان معاملات با بیش از 55 هزار واحد (3 درصد) رشد به سطح یک میلیون و 864 هزار واحدی رسید.

بورس فردا، دوشنبه 30 تیر 99 چه می شود؟

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه در چند روز گذشته شاهد تقسیم سهم ها به دو دسته سهم های دولتی و سهم های مردم بودیم، گفت: سهم های دولت تنها شنبه را منفی بودند و در معاملات امروز توانستند صف های فروششان را جمع کرده و حتی تا صف خرید نیز پیش بفرایند و در مقابل سهم های مردم مجددا منفی شوند.

وی با بیان اینکه حجم نقدینگی وارد شده به بازار و حجم معاملات شکل گرفته نشان دهنده سرانجام بازار نیست، بیان نمود: ما همچنان در سهم های بزرگ و شاخص ساز شاهد فرایند صعودی هستیم و انتظار می رود که فرایندی را که تا به امروز داشته اند همچنان ادامه دهند.

این کارشناس بازار سرمایه درحالی که به افزایش قیمت نرخ دلار اشاره کرد، گفت: تا به امروز افزایش قیمت زیادی را تجربه کردیم، دلار 19 هزار تومانی سقف مقاومتی خود را شکست و تقریبا تا 25 هزار تومان رشد کرده است، با این حال اگر بخواهد در پی اتفاقی قیمت دلار افت کند، نمی توان کاهش زیادی را انتظار داشت. نهایت نرخی که دلار بتواند کاهش پیدا کند در محدوده 20 تا 21 هزار تومان خواهد بود.

رئیسی ادامه داد: کاهش نرخ دلار اتفاق خوبی برای اقتصاد کل کشور خواهد بود چرا که این افزایش قیمت ها و تورم موجود ضمن فشاری که به اقشار پایین جامعه وارد کرده، سبب شده افرادی که جنس دلاری می فروشند نیز علاقه و تمایلی به فروش نداشته باشند. در بازار سرمایه نیز حتی اگر قیمت دلار تا مرز 21 تا 22 هزار تومان کاهش پیدا کند، باز هم قیمت ها صعودی بوده و در صورتی بازار سرمایه تغییر فرایند داده و از کاهش نرخ دلار متاثر می شود که نرخ دلار به رقم های زیر 20 هزار تومان برسد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6790

به "بورس فردا، دوشنبه 30 تیر 99 چه می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس فردا، دوشنبه 30 تیر 99 چه می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید