تاکید معاون وزیر علوم بر افزایش سهم ایران در بازار بین المللی آموزش عالی آنلاین

به گزارش جعبه مهر، رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه شاهد رشد شتابان آموزش عالی به شیوه غیر حضوری و آنلاین در دنیا پس از کرونا هستیم گفت: ایران باید با تکیه بر توانایی های علمی خود، بخشی از سهم این بازار را به خود اختصاص دهد.

تاکید معاون وزیر علوم بر افزایش سهم ایران در بازار بین المللی آموزش عالی آنلاین

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان در ویبنار تخصصی آموزش زبان فارسی در دوران پس از کرونا گفت: در شرایط حاضر رقابت کشورها برای جذب دانشجوی خارجی به حوزه آموزش عالی مجازی نیز وارد شده است و حضور موثر در این حوزه یک ضرورت است.

وی افزود: در سالهای اخیر آموزش دانشگاهی به شیوه مجازی در حال رشد و توسعه است و پیش بینی می شود تا 5 سال آینده، گردش مالی بازار آموزش عالی مجازی به 350 میلیارد دلار برسد.

رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه شیوه آموزش به دانشجویان غیر ایرانی بیش از کرونا شیوه حضوری بوده است گفت: وزارت علوم برای ادامه آموزش به این دانشجویان به شیوه حضوری (منوط به کنترل و کاهش کرونا)، شیوه تلفیقی و شیوه آنلاین و از راه دور برنامه ریزی کرده است.

وی تاکید کرد: زیر ساخت های فنی و ارتباطی آموزش از راه دور در دانشگاه های کشور فراهم است و با تقویت این زیر ساخت ها می توان به دانشجویان از سراسر دنیا آموزش رسمی ارائه داد.

صدیقی گفت: ارائه آموزش رسمی و صدور مدرک تحصیلی به شیوه از راه دور نیازمند تصویب آیین نامه هاست و علاوه بر آن باید در بین کشورها برای تایید و پذیرش این شیوه و مدارک حاصله آن هماهنگی و اتفاق نظر باشد.

وی با بیان اینکه تا به امروز بیشتر دانشجویان غیر ایرانی شاغل به تحصیل در ایران از کشورهای همسایه و اسلامی بودند گفت: ارائه آموزش به شیوه از راه دور و آنلاین این امکان را می دهد تا از سراسر دنیا دانشجو جذب کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه این مصاحبه بر استفاده از تجربیات بین المللی، بهبود کیفیت آموزش و ارزیابی در شیوه آموزش آنلاین و استفاده از تواناییهای شرکت های دانش بنیان داخلی برای تجهیز فنی و نرم افری کلاس های درس مجازی تاکید کرد.

صدیقی گفت: در آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان نیز می توانیم از َشیوه آنلاین بهره ببریم و حتی استادان ایرانی بجای اعزام به خارج از داخل کشور زبان فارسی را به دانشجویان و علاقمندان ارائه کنند.

معاون وزیر علوم با اشاره به اینکه ازبین دانشجویان غیر ایرانی حدود 16000 نفر دانشجوی شاغل به تحصیل در ایران همزمان با شیوع کرونا از کشور خارج شدند گفت: دانشگاه ها با بررسی شرایط، نسبت به ادامه تحصیل این دانشجویان به شیوه تلفیق حضوری و غیر حضوری تصمیم گیری می کنند.

در ادامه این نشست علیزاده مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان و مدیران مراکز آموزش زبان فارسی تعدادی از دانشگاه های کشور نظرات خودرا مطرح کردند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6585

به "تاکید معاون وزیر علوم بر افزایش سهم ایران در بازار بین المللی آموزش عالی آنلاین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید معاون وزیر علوم بر افزایش سهم ایران در بازار بین المللی آموزش عالی آنلاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید