تجمع هواداران ترامپ و بایدن در ایالت های سرنوشت ساز

به گزارش جعبه مهر، حامیان دو کاندیدای اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی در مقابل حوزه های رای گیری این کشور دست به راهپیمایی زده اند که شمارش نتایج نهایی آرا هنوز برای مشخص کاندیدای پیروز ادامه دارد.

تجمع هواداران ترامپ و بایدن در ایالت های سرنوشت ساز

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، معترضان از روز سه شنبه سوم نوامبر که زمان برگزاری انتخابات بود، راهپیمایی های بزرگ و کوچکی در حمایت از جو بایدن، کاندیدای دموکرات و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور برگزار کرده و این نگرانی را به وجود آورده اند که این راهپیمایی ها به خشونت یا آشوب کشیده شود.

اما کمپانی رسانه ای فیسبوک اعلام کرده که مطالب منتشر شده از سوی حامیان ترامپ را که لفاظی های تند و خشن داشتند، مسدود کرده است.

حامیان بایدن نیز تنها به انتشار عبارت تمامی آرا باید شمارش شوند بسنده کرده و خواهان شمارش دقیق و کامل تمامی ارای ماخوذه در ایالت های اصلی شده اند. دست اندرکاران کارزار انتخاباتی ترامپ شعار حفاظت از آرا سر می دهند و خواهان بازشماری آرا هستند.

روز پنجشنبه دو کاندید انتخابات ریاست جمهوری در فیلادلفیا راهپیمایی داشتند؛ ایالتی که شاهد شمارش آهسته آرای پستی است و می تواند برای یکی از طرفین 20 رای الکترال به ارمغان بیاورد. در همین حال، پلیس فیلادلفیا گفت در حال تحقیق رو یک توطئه حمله به مرکز شمارش آرا در پنسیلوانیاست.

در منطقه هریسبرگ حدود 100 تن از حامیان ترامپ در مقابل ساختمان دولتی پنسیلوانیا تجمع کرده و شعار سرقت آرا را متوقف کنید سر دادند. برخی هم تصاویری از ترامپ و پرچم آمریکا در دست داشتند.

جیم جوردن، نماینده جمهوری خواهان از اوهایو و حامی سرسخت ترامپ نیز گفت، نگران این است که آرای پستی به آدرس های اشتباه ارسال شده باشند.

وی اضافه کرد: دولت می خواهد همه آرای قانونی و مشروع شمرده شوند. این یکی از تنگاتنگ ترین رقابت های انتخاباتی آمریکاست. شما ارایی را که پس از روز انتخابات با تمبر غیرقابل تشخیص است، نباید بپذیرید.

بیشتر راهپیمایی ها در سراسر آمریکا به صورت صلح آمیز و به دور از خشونت برگزار گشت اما پلیس در نیویورک سیتی، دنور، مینیاپولیس و پورتلند در اورگان گفت چند تن از معترضان را که بیشترا راستا عبور و مرور خودروها را مسدود کرده بودند، دستگیر کرده است.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8099

به "تجمع هواداران ترامپ و بایدن در ایالت های سرنوشت ساز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع هواداران ترامپ و بایدن در ایالت های سرنوشت ساز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید