محدودیت های جدید توئیتر علیه پیغام های ترامپ

به گزارش جعبه مهر، توییتر روز شنبه تعاملات کاربران با پست های رئیس جمهور در حال کناره گیری آمریکا را محدود کرد و تعدادی از توییت های وی که در آنها نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سه نوامبر را به چالش می کشید، برای پسندیدن و به اشتراک گذاشتن در دسترس نبودند.

محدودیت های جدید توئیتر علیه پیغام های ترامپ

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پس از آنکه دیوان عالی آمریکا شکایت ایالت تگزاس را که در آن خواهان ابطال پیروزی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در چهار ایالت ویسکانسین، میشیگان، جورجیا و پنسیلوانیا شده بود، رد کرد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور در حال کناره گیری این کشور یک سری توییت در انتقاد از این تصمیم دیوان عالی منتشر کرد.

ترامپ این تصمیم دیوان عالی را ناکامی عظیم و ننگین عدالت خواند و مدعی شد که به آمریکایی ها خیانت شده است. وی اشاره نمود که کلارنس توماس و ساموئل الیتو، دو تن از قضات دیوان عالی آمریکا گفته اند که اجازه می دادند تگزاس شکایت خود را پیش ببرد.

ترامپ در یکی از این توییت ها نوشت: قاضی الیتو و قاضی توماس می گویند که آنها به ایالت تگزاس اجازه می دادند تا شکایت خود در مورد نتیجه انتخابات را پیش ببرد. این یک ناکامی عظیم و ننگین برای عدالت است. به مردم آمریکا خیانت شد و کشورمان بی اعتبار شد. حتی به ما اجازه حضور در دادگاه و مطرح کردن شکایت مان را ندادند.

وی در توییت دیگری ادعای پیروزی چشمگیر در انتخابات را کرد و نوشت: من در این انتخابات به طور چشمگیری پیروز شدم اما خاطرنشان می کنم که من تنها درباره آرای قانونی صحبت می کنم نه کل رای دهندگان ساختگی و تقلبی که به طور معجزه آسایی در همه جا در جریان بود. چه رسوایی!

بعد از مدتی توییتر این محدودیت ها را برداشت اما عبارت هشداردهنده محتوای جنجالی بر روی این پست ها باقی ماند.

یکی از سخنگویان شبکه اجتماعی توییتر تایید کرد که این محدودیت ها علیه توییت های ترامپ اجرا شده بودند.

وی گفت: ما بدون هیچ قصد و تعمدی تعاملات با توییت های جنجالی را محدود کردیم. شما در حال حاضر می توانید با این توییت ها تعامل داشته باشید اما براساس سیاست صداقت مدنی مان، این توییت ها همچنان از برچسب محتوای جنجالی برخوردار خواهند بود.

ترامپ حتی از مدت ها پیش از انتخابات نوامبر با بعضی شبکه های رسانه اجتماعی اختلاف داشت. توییتر و فیس بوک بارها از برچسب جنجالی برای پست های ترامپ به ویژه آنهایی که شامل انتقاد از رای گیری پستی به خاطر ناامنی اش بود، استفاده کردند.

در حالی که رسانه های مطرح امریکا جو بایدن را به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری 2020 معرفی کردند اما ترامپ از قبول شکست در این انتخابات امتناع نموده، شکایت هایی را برای به چالش کشیدن نتایج این انتخابات تنظیم نموده و مدعی است که در این انتخابات تقلب و تخلف هایی اجرا شده است. ، ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8633

به "محدودیت های جدید توئیتر علیه پیغام های ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محدودیت های جدید توئیتر علیه پیغام های ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید