ترامپ به دنبال تضمین کنترل جمهوریخواهان بر مجلس سنا

به گزارش جعبه مهر، در حالی که کنترل جمهوریخواهان بر مجلس سنا به پیروزی دو سناتور ایالت جورجیا بستگی دارد، رئیس جمهور آمریکا از حضور در تجمعی برای حمایت از این دو سناتور خبر داده است.

ترامپ به دنبال تضمین کنترل جمهوریخواهان بر مجلس سنا

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر از حضور در یک تجمع انتخاباتی در ایالت جورجیا به منظور حمایت از دو سناتور این ایالت خبر داد.

بر اساس نوشته نشریه ویک، کنترل جمهوریخواهان بر مجلس سنا به پیروزی دو سناتور به نام دیوید پِردو و کِلی لوفلر در انتخابات نهایی سنا در پنجم ژانویه 2021 بستگی دارد.

رئیس جمهور آمریکا در پیام توئیتری خود نوشت: برای [شرکت در]تجمع انتخاباتی بزرگ ترامپ به منظور حمایت از دو سناتور بزرگ جمهوریخواه مان، دیوید و کِلی، به ایالت جورجیا می رویم.

وی در ادامه نوشت: آن ها افراد فوق العاده ای هستند که کشور و ایالت خود را دوست دارند. ما باید سخت تلاش کنیم و اطمینان حاصل کنیم که آن ها پیروز شوند. #ایالات متحده آمریکا

دو سناتوری که ترامپ قرار است برای حمایت آنان به جورجیا سفر کند، هم اکنون کرسی مجلس سنا را در اختیار دارند و قرار است در این انتخابات با دو نامزد دموکرات به رقابت بپردازند.

ترامپ که بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی در انتخابات شکست خورده، ظاهراً به دنبال تضمین پیروزی این دو نامزد و کنترل هم حزبی های خود بر مجلس سنا است.

برآورد رسانه های آمریکایی حاکی است که جو بایدن با 306 رأی الکترال به عنوان رئیس جمهور بعدی آمریکا انتخاب شده است. این در حالی است که ترامپ 232 رأی الکترال به دست آورده است.

با این وجود ترامپ از پذیرش نتیجه انتخابات خودداری کرده و شکایت هایی را درباره تقلب در فرایند رأی گیری در چند ایالت کلیدی مطرح کرده است که بیشتر آن ها رد شده اند.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8475

به "ترامپ به دنبال تضمین کنترل جمهوریخواهان بر مجلس سنا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ به دنبال تضمین کنترل جمهوریخواهان بر مجلس سنا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید