تزریق روح در معبد در معبد هندوهای بندرعباس

به گزارش جعبه مهر، نمایشگاه مجسمه های موسا عامری پور با عنوان تزریق روح در معبد روز گذشته با حضور معاون میراث فرهنگی هرمزگان و جمعی از هنردوستان در معبد هندوهای بندرعباس افتتاح شد.

تزریق روح در معبد در معبد هندوهای بندرعباس

خبرنگاران: نمایشگاه تزریق روح در معبد از 5 تا 11 مرداد از صبح ها از ساعت 9 تا 12 و بعدازظهر ها از ساعت 17 تا 21 دایر است. در شرح این نمایشگاه آمده است:

مربع نماد زمین است و دوازده سردیس (سنگ سر) نماد انسان معاصر، بر روی فرشی با رنگهایی از طبیعت (کوسک کرت دریایی).

پرتره های دفرمه شده ای که اکسپرسیوی را ماننده است که انگار دارند روی پل (Munch)جیغ می کشند و سرهایی با سکوتی همزاد، سکوت قرنها زیستن آدمی بر عرصه خاک که در این رنج سیزیف وار مچاله می شوند و با سقوط سنگین و هبوطشان در پیکره هایی سنگی (چونان سنگ غلتانی که سیزیف را هر ر وز تا بالای کوه میکشاند تا در دور و تسلسلی باطل باز سر جای اول خود برگردد) بر زمین می افتند و میرایی را بر پهنه سرسبزی پذیرا می شوند. چونان خزان برگ در پاییز، این فرجام تلخ را ناگزیر انسان پذیراست.

سنگ، نماد صبری بی سخن، نمایش خروجی حضورهای انسانی در بیان خود، که میتواند به آفریدن سبزی در دل بیابانی خشک و یا به نیستی کشاندن سبزی (برای بیان فروریختن چیزی در درون انسان) منتهی گردد، زمان می فرسایدمان، زمان با تجربه هایی که می آورد و با موقعیت هایی که می آفریند. آنچه با جان ما این می نماید درونمایه ذهنی و تجارب ماست، در این چیدمان ما درگیر حضور یا عدم حضور آب نیستیم، اینجا سخن از توان آفرینش روح های انسانی است. اینجا مربع همه چیز را در چنبره احاطه خود دارد و با ویژگی هایش، آفرینشهای ما را به چالش میکشد، واین انسان، همواره در پی رهایی از این مربع، به دنبال تزریق روح دوباره است به دنبال تزریق روح در گرمای یک معبد.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: چمدان
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2714

به "تزریق روح در معبد در معبد هندوهای بندرعباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق روح در معبد در معبد هندوهای بندرعباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید