تشریح آخرین شرایط ایجاد موزه پلیس

به گزارش جعبه مهر، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تشریح آخرین شرایط ایجاد موزه پلیس صورت گرفت.

تشریح آخرین شرایط ایجاد موزه پلیس

پیشنهاد تشکیل موزه برای پلیس بارها مطرح شده و دستکم از حدود سه سال پیش این پیشنهاد از سوی شورای شهر تهران نیز مطرح شد. در این پیشنهاد احمد مسجد جامعی به نیروی انتظامی پیشنهاد کرد تا عمارت کلاه فرنگی که داخل مجموعه پلیس آگاهی در خیابان وحدت اسلامی نهاده شده است، بازسازی و بازسازی شده و به موزه پلیس تبدیل گردد.

این پیشنهاد مورد موافقت اولیه پلیس نیز نهاده شد و همان زمان، سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران عظیم هم در مصاحبه ای ضمن بیان اینکه پلیس مخالفتی با تبدیل عمارت کلاه فرنگی به موزه ندارد و حتی از آن استقبال هم نموده و گفته بود: با این پیشنهاد مخالفتی نداریم، چرا که علاوه بر عمارت کلاه فرنگی، سردر پلیس آگاهی نیز از بناهای تاریخی است که البته متأسفانه آن مجموعه در حال تخریب است و ضروری است برای ماندگاری این میراث گرانبها فکر جدی گردد و از همین رو ما نه تنها با این پیشنهاد مخالفتی نداریم، بلکه از آن استقبال هم می کنیم.

استقبال پلیس از ایجاد موزه ای به نام نیروی انتظامی از آن جهت حائز اهمیت است که این نیرو به عنوان یکی از گسترده ترین سازمان ها در کشور که بیش از یک قرن مسئولیت تامین و نظم و امنیت کشور را داراست، فضایی برای نمایش تاریخچه و دستاوردهایش ندارد. این درحالیست که بسیاری از سازمان ها با قدمت و گستردگی به مراتب کمتری از نیروی انتظامی نسبت به ایجاد موزه ای برای خود اقدام نموده اند.

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت گفت: ما این موضوع را دنبال می کنیم و اتفاقا خوب است تا فضایی فراهم گردد که مردم دستاوردها و پیشرفت های پلیس را طی سالها مشاهده نمایند.

فرمانده انتظامی تهران عظیم با بیان اینکه ستاد ناجا هم پیگیر این موضوع است، اعلام کرد: ایجاد موزه ای برای پلیس در دستور کار نهاده شده است و امیدوارم بزودی اقدامات بیشتری در خصوص آن انجام گردد. همانطور که گفتم ما این موضوع را پیگیری می کنیم.

عمارت کلاه فرنگی جز ساختمان های قدیمی در مجموعه پلیس آگاهی تهران عظیم است. این مجموعه در دورانی که رضاخان فرماندهی نظامی بود، ساخته شد و بعدها در اختیار ژاندامری نهاده شد، اما پس از تشکیل پلیس، به مرکز پلیس آگاهی تهران عظیم تبدیل شد. قدمت این ساختمان به اواخر دوره قاجار می رسد.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: همگردی
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 10283

به "تشریح آخرین شرایط ایجاد موزه پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح آخرین شرایط ایجاد موزه پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید