تشکیک پزشکان بدون مرز در تحقیقات حمله عربستان به بیمارستانی در شمال یمن

به گزارش جعبه مهر، سازمان پزشکان بدون مرز در نتیجه تحقیقات حمله ائتلاف سعودی به بیمارستانی در شمال یمن که گفته اشکال در موشک سبب انحراف آن شده، ابراز تردید جدی کرد.

تشکیک پزشکان بدون مرز در تحقیقات حمله عربستان به بیمارستانی در شمال یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سازمان پزشکان بدون مرز امروز پنجشنبه در گزارشی به تحقیقات منتشر شده از تیم مشترک ارزیابی حوادث [جنگی] در یمن واکنش نشان داد و به مجازات نشدن عوامل جنایات جنگی در جنگ یمن اعتراض کرد.

تیم مشترک ارزیابی حوادث در یمن وابسته به ائتلاف سعودی، ژوئیه گذشته مدعی شده بود که علت اصابت موشک شلیک شده از جنگنده ائتلاف سعودی به بیمارستان شهاره در شهرستان رازح در استان صعده در شمال یمن، اختلال در موشک بوده که منجر به انحراف راستا آن شده است.

سازمان پزشکان بدون مرز امروز پنجشنبه در وبسایت خود به این موضوع اعتراض کرد و نوشت، سه سال پس از حمله به این بیمارستان، همچنان مسئولان آن بدون بازخواست مانده اند.

در این گزارش آمده که طرف های منازعه در یمن در اتخاذ تدابیر لازم برای تضمین عدم حمله به تأسیسات پزشکی مورد حمایت ناکام مانده اند. البته خطا و اهمال کاری نیز از عوامل این مسئله است.

تأسیسات وابسته به این سازمان در یمن تاکنون حداقل پنج بار هدف حملات ائتلاف سعودی-اماراتی قرار گرفته است. این سازمان خواهان بازخواست مسئولان این حملات است اما ائتلاف سعودی از حمایت آمریکا و انگلیس و فرانسه برخوردار است.

جنگ عربستان علیه یمن با مشارکت امارات و با حمایت سیاسی و تسلیحاتی آمریکا، انگلیس و فرانسه از فروردین 1394 شروع شده و تاکنون بیش از صد هزار نفر به شکل مستقیم و غیرمستقیم بر اثر آن کشته شده و صدها هزار خانواده نیز آواره شده اند.

ص

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 3794

به "تشکیک پزشکان بدون مرز در تحقیقات حمله عربستان به بیمارستانی در شمال یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیک پزشکان بدون مرز در تحقیقات حمله عربستان به بیمارستانی در شمال یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید