توسعه سرویس های دیجیتال می توانند نقشی کلیدی در جهش فراوری ایجاد نمایند

به گزارش جعبه مهر، رئیس کمیسیون محتوا و ارزش افزوده نظام صنفی رایانه ای گفت: فرصت کلیدی امروز کشور، نخبگان و برنامه نویسان هستند که می توانند با تقویت فراوری سرویس های دیجیتال نقش مهمی در توسعه کشور داشته باشند.

توسعه سرویس های دیجیتال می توانند نقشی کلیدی در جهش فراوری ایجاد نمایند

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران ،سید صابر امامی رئیس کمیسیون محتوا و ارزش اضافه نموده نظام صنفی رایانه ای گفت: اگر بخواهیم فرصت های مختلف مالی و فراوریی را در کنار هم مقایسه کنیم صنعت دیجیتال با فاصله معنا داری عامل محرک در جهش فراوری است ضمن آنکه توسعه سرویس های دیجیتال نیز به نوبه خود باعث افزایش کیفیت زندگی امروز می شوند.

وی اضافه نمود: صنعت سرویس های دیجیتال صنعت نوپایی است که هنوز ظرفیت های آن در کشور تکمیل نشده اما زیرساختهای فنی,سخت افزای و از همه مهمتر نیروی کار متخصص در این زمینه در کشور به وفور وجود دارد و این میتواند نقطه عطف برنامه کشور در جهت جهش فراوری باشد.

رئیس کمیسیون محتوا و ارزش اضافه نموده نظام صنفی رایانه ای گفت: همانطور که طی سالهای اخیر تحولات بزرگی ناشی از تجاری شدن سرویس های دیجیتال در صنعت حمل و نقل و گردشگری،فروشگاه های آن لاین،خدمات پرداختی و بانکداری دیجیتالی،عرضه آن لاین محتوادر قالب های گوناگون در سبک زندگی مردم ایجاد شده است؛ افزایش و بهبود کیفیت این سرویس ها میتوانند منجر به بهروری بالاتر مالی و در نتیجه شاهد جهش فراوری در همه بخش ها باشیم.

نایب رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق افزود: تفکری که با نگاه جهش فراوری فعال میگردد میتواند علاوه بر فرصت توسعه صادرات مزیت اصلی در کارآفرینی بین المللی باشد تا در نهایت ظرفیت های زیرساختی نرم افزارهای فراوری شده توسط نخبگان و برنامه نویسان در کشور در خارج از مرزها نیز مورد بهره برداری قرار گیرد.

مدیر عامل شرکت بورسی مبین وان در انتها با اشاره به کوشش های شبانه روزی فعالان اقتصاد دیجیتال در کشور در سال گذشته که حول محور رونق فراوری شکل گرفت گفت راهبرد جهش فراوری می تواند به افزایش شادابی و روحیه کار جمعی و در نهایت تحقق آرمان ارزشمند آن منجر گردد.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 5390

به "توسعه سرویس های دیجیتال می توانند نقشی کلیدی در جهش فراوری ایجاد نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه سرویس های دیجیتال می توانند نقشی کلیدی در جهش فراوری ایجاد نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید