توسعه یک روش جدید برای ساخت کاتالیزورها از نانوذرات فلزی

محققان روش جدیدی را برای ساختن کاتالیزورهای بسیار مطلوب از نانوذرات فلزی ایجاد نموده اند که می تواند منجر به کاربردهای گسترده تر گردد.

توسعه یک روش جدید برای ساخت کاتالیزورها از نانوذرات فلزی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از شینهوا، محققان دانشگاه شمال غربی (NU) روش جدیدی را برای ساختن کاتالیزورهای بسیار مطلوب از نانوذرات فلزی ایجاد نموده اند که می تواند منجر به کاربردهای دیگر گردد.

این روش با پنج نانوذره یکسان کار می نماید و هفت فلز مختلف از جمله پلاتین و نیکل را پوشش می دهد.

با استفاده از گرما و تثبیت عناصر کمیاب، این روش به سرعت شکل آنها را به ساختارهایی تبدیل میکند که از نظر کاتالیستی بسیار فعال هستند؛ محصولات تجاری مانند سلول های سوخت و منابع مهم انرژی پاک به چنین کاتالیزوری متکی هستند.

کاتالیزورهای جدید به عنوان کاتالیزور نانوذرات پهنای برجسته با شاخص بالا مانند سنگ های قیمتی شکل می گیرند و هر ذره دارای 24 چهره مختلف است که اتم های موجود در سطح را به روش هایی نشان می دهد که آنها را از نظر تجاری فعال تر از کاتالیزوری می نماید.

محققان دریافتند که کاتالیزور پلاتین آنها 20 برابر سریع تر از فرم کم شاخص تجاری برای واکنش الکترو اکسیداسیون اسید فرمیک بر اساس محتوای پلاتین است.

کریس ولورتون، نویسنده این مطالعه و استاد علوم و مهندسی مواد در دانشکده مهندسی مک کورمیک گفت: پلاتین در فرم جنبه پرمصرف متفاوت و بهتر از آن است.

کاتالیزورهای جدید می توانند به صورت انبوه و بدون استفاده از لیگاند ساخته شوند که می تواند فعالیت کاتالیزوری را به خطر بیاندازد.

طبق گزارش شورای شیمی آمریکا، کاتالیز به بیش از 35 درصد از فراوری ناخالص داخلی دنیا یاری می نماید.

این تحقیق امروز در مجله Science منتشر شده است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 1 آبان 1398 شناسه مطلب: 3085

به "توسعه یک روش جدید برای ساخت کاتالیزورها از نانوذرات فلزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه یک روش جدید برای ساخت کاتالیزورها از نانوذرات فلزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید