توضیح رئیس دانشگاه تهران درباره کاهش ظرفیت برخی رشته ها

به گزارش جعبه مهر، رئیس دانشگاه تهران درباره ادعای برخی از دانشجویان مبنی بر کاهش ظرفیت برخی از رشته های دانشکده ادبیات و علوم انسانی این مرکز آموزشی گفت: با توجه به اجرای پروژه های عمرانی در این دانشکده، دکتر سیف رئیس ادبیات و علوم انسانی درخواستی مبنی بر کاهش ظرفیت برخی رشته ها را به دانشگاه ارائه داده بود که دانشگاه نیز با درخواست ایشان موافقت کرد، و در مقطعی کاهش پذیرش در این دانشکده داشتیم، اما با انتها کار های عمرانی در حال حاضر، ظرفیت های کاهش یافته، مجددا افزایش یافته است.

توضیح رئیس دانشگاه تهران درباره کاهش ظرفیت برخی رشته ها

دکتر سیدمحمدمقیمی در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه پروژه مقاوم سازی دانشکده ادبیات و علوم انسانی از 2 سال گذشته آغاز شده، گفت: مدیریت نو، میراث دار خرابی های مدیریت قبلی است. در حال حاضر، رئیس فعلی دانشکده ادبیات و علوم انسانی برای جبران کاستی های گذشته اقداماتی انجام داده است؛ بنابراین بخاطر تلاش برای بهبود شرایط دانشکده نباید مورد مواخذه قراربگیرد.

وی افزود: اگرچه با مساله کاهش منابع مالی روبرو هستیم، اما تصمیم داریم که با تقویت تیم عمرانی، بتوانیم دانشکده ادبیات و علوم انسانی را برای سال تحصیلی نو آماده کنیم.

رئیس دانشگاه تهران درباره انتصاب های اجرا شده در دانشکده ادبیات و علوم انسانی گفت: تمام احکام مدیریتی از طریق ریاست دانشگاه صادر می شود. دوران مدیریت تمام مدیرگروه های قبلی به سرانجام رسیده بود، بنابراین هیچ کسی زودتر از زمان مقرر از مدیریت گروه برداشته نشد. تنها دوره مدیریت یکی از سرپرستان گروه ها به سرانجام نرسیده بود؛ براساس قانون، دوران سرپرستی 4 ماه است.

وی گفت: اگر دانشجویان با مسائل و مسائلی در دانشکده ها روبرو هستند، باید در وهله نخست مسائل پیش آمده را با ریاست دانشگاه مطرح کنند. در ارتباط با مسائل مطرح شده مبنی بر کاهش ظرفیت برخی رشته ها، از سوی دانشجویان دانشکده ادبیات و علوم انسانی، مخاطب قرار نگرفته ام، هیچ گزارشی از سوی دانشجویان درارتباط با مسائل به دفتر مدیریت دانشگاه ارائه نشده است.

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: بخشی از مسائل و مسائل مطرح شده، هیاهوی رسانه ای است. به طور قطع، افرادی در ورای مسائل مطرح شده، قرار دارند. اگرچه تعدادشان مشخص نیست، اما با بهره گرفتن از روش های غیراخلاقی به این موضوع ورود کرده اند.

دکتر مقیمی افزود: افرادی که در ارتباط با این موضوع هستند، شناسایی نشده اند. به همین دلیل، گزارشی درباره خاطیان به ریاست دانشگاه ارائه نشده که به تخلفات آن ها ورود کنیم. تمام اقدامات اجرا شده غیراخلاقی است و درخور دانشگاه تهران نیست. اگر دانشجویان مطالبه ای دارند، به صورت مستقیم با ریاست دانشگاه درمیان بگذارند.

این استاد دانشگاه تهران در سرانجام بیان کرد: باید بدانیم چه افرادی در فصل تابستان که دانشجویان در دانشگاه حضور ندارند از اقدمات و تغییرات درون دانشکده ها اطلاع دارند. به نظر می رسد، این کار سازمان دهی شده و با اهداف خاص انجام می شود. شرایط باید بررسی شود که به این پرسش آیا مطالبات واقعی یا تصنعی هستند؟ پاسخ داده شود.

منبع: فرارو
انتشار: 9 شهریور 1401 بروزرسانی: 9 شهریور 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11221

به "توضیح رئیس دانشگاه تهران درباره کاهش ظرفیت برخی رشته ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح رئیس دانشگاه تهران درباره کاهش ظرفیت برخی رشته ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید