حمله خواهر رهبر کره شمالی به رئیس جمهور کره جنوبی خبرنگاران

به گزارش جعبه مهر، خواهر رهبر کره شمالی بر اساس گزارش امروز (سه شنبه) خبرگزاری رسمی این کشور به رئیس جمهور کره جنوبی از بابت نگران نماینده خواندن آزمایش موشکی اخیر پیونگ یانگ حمله و تاکید نمود، کشورش به همراه سئول و واشنگتن نباید برای مذاکرات مانع ایجاد نمایند.

حمله خواهر رهبر کره شمالی به رئیس جمهور کره جنوبی خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، چند روز پیش کره شمالی دو موشک بالستیک را به سمت آبهای نزدیک به ژاپن پرتاب کرد تا ضمناً تاکید بر پیشرفت مداوم برنامه تسلیحاتی خود، فشارها را بر آمریکا افزایش دهد.

به دنبال این پرتابهای موشکی، مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی اظهار کرد، کشورش به همراه کره شمالی و آمریکا باید برای ادامه مصاحبه کوشش نمایند.

کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی این اظهارات مون جائه این را به خاطر توافق داشتن با آمریکایی که ضمناً محکوم کردن آزمایش موشکی پیونگ یانگ ، برنامه های تسلیحاتی و هسته ای آن را تهدید جدی برای صلح و امنیت بین الملل دانست، فضاحت بار خواند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی در بیانیه ای گفت: یک چنین رفتار غیرمنطقی و گستاخانه ای از سوی کره جنوبی دقیقا معادل منطق شبه گنگستری آمریکا است.

کره شمالی روز آدینه خاطرنشان کرد، یک نوع جدید از موشک بالستیک کوتاه برد تاکتیکی را پرتاب نموده است. جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اظهار کرد، این آزمایش ناقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل بوده اما همچنان راه برای دیپلماسی با پیونگ یانگ باز است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9682

به "حمله خواهر رهبر کره شمالی به رئیس جمهور کره جنوبی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله خواهر رهبر کره شمالی به رئیس جمهور کره جنوبی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید