حمله کاسترو به ترامپ بدلیل کمبودها، اصول خود را کنار نمی گذاریم

به گزارش جعبه مهر، ایسنا نوشت: رهبر کمونیست کوبا به مردم کشورش هشدار داد که باید خود را برای کمبودهای بیشتر به دلیل سیاستهای دولت ترامپ آماده کنند با این حال گفت این کشور هرگز به دوران سخت پس از شوروی بازنخواهد گشت.

حمله کاسترو به ترامپ بدلیل کمبودها، اصول خود را کنار نمی گذاریم

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رائول کاسترو، رهبر حزب کمونیست کوبا در اولین سخنرانی خود برای مردم کشورش پس از سه ماه گفت: فشارهای آمریکا بر ونزوئلا و کوبا می توانند به ایجاد کمبودهای جدی طی ماه های آینده منجر شود.

در حال حاضر پیدا کردن اقلام اساسی نظیر مرغ، روغن، تخم مرغ و آرد در سراسر کوبا به دلیل کمبود ارز برای وارد کردن این کالاها و تجهیزات برای تولید داخلی به شدت رو به افزایش بوده است. روزنامه های دولتی از هفته گذشته به دلیل کمبود کاغذ تعداد صفحات خود را کم کردند.

کاسترو گفت: دولت باید به دلیل این کمبودها اقدامات مقتضی را انجام دهد.وی گفت: ما تصمیمات بسیار جدی برای تمرکز بر توسعه اقتصاد و مقاومت و پیروزی بر موانع جدیدی که محاصره اقتصادی بر ما ایجاد کرده اتخاذ کرده ایم. باید در مورد مسائل فزاینده و این که اوضاع طی ماه های آینده بدتر می شود هشیار باشیم.

اقتصاد کوبا طی ماه های اخیر به دلیل مسائلی در معامله با متحدان چپ گرا و سابق با مسائل اقتصادی جدی و از دست دادن صدها میلیون دلار درآمد رو به رو شده است.

بولسونارو رئیس جمهور جدید برزیل قرارداد استخدام صدها پزشک کوبایی را لغو کرد. فروپاشی اقتصاد ونزوئلا نیز صدها میلیون دلار به کوبا ضرر زده است.انتظار می رود مجمع ملی کوبا یک سری قوانین جدید به روز شده ای را تصویب کند که این قوانین از سیستم انتخاباتی تا قوانین خانوادگی را شامل می شود.به گفته مقامات کوبایی اصلاحات اقتصادی در حال حاضر مدنظر قرار ندارد. کاسترو اگر چه درباره کمبودها و تشدید آنها صحبت کرد اما گفت: گرسنگی و قحطی که پس از سقوط شوروی سابق در سال 1991 رخ داد هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

وی اضافه نمود: قرار نیست به دوران سختی که در دهه 90 داشتیم برگردیم. امروز سناریوی متفاوتی پیش روی ما است به هر حال باید برای بدترینها آماده باشیم.دولت ترامپ علاوه بر اعمال تحریم بر ونزوئلا، کوبا متحد نزدیک این کشور را تنبیه کرده است.

کاسترو گفت: به رغم این فشارها کوبا، مادورو و دولتش را ترک نخواهد کرد.وی تاکید کرد: ما هرگز همبستگی با ونزوئلا و اصول اولیه خود را کنار نمی گذاریم و با قدرت تمام تمامی فشارها و حق السکوتها را پشت سر خواهیم گذاشت.

2323

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 1480

به "حمله کاسترو به ترامپ بدلیل کمبودها، اصول خود را کنار نمی گذاریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله کاسترو به ترامپ بدلیل کمبودها، اصول خود را کنار نمی گذاریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید