حکم عزل مسئولان نگهداری بچه ها کار در زیرزمین صادر شد

به گزارش جعبه مهر، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از برخورد قاطعانه با مسئولان نگهداری بچه ها کار و خیابان در زیرزمین اداره بهزیستی شاهین شهر اطلاع داد و گفت: بر این اساس حکم عزل رئیس و معاون بهزیستی این شهرستان صادر شد و تخلف اداری آنان پیگیری می گردد.

حکم عزل مسئولان نگهداری بچه ها کار در زیرزمین صادر شد

به گزارش ایرنا، حبیب الله مسعودی فرید اضافه کرد: ماجرای نگهداری بچه ها کار و خیابان طی جلسه ای آنالیز و معین شد دو اشکال عمده در بروز آن وجود داشته، اول آنکه این بچه ها در طرح ضربتی فرماندهی شاهین شهر شناسایی شده بودند که بهزیستی با طرح های ضربتی موافق نیست.

وی ادامه داد: اشکال دوم این بوده که این طرح ضربتی روز پنجشنبه شروع شده که معمولا پنجشنبه ها زمان مناسبی برای اجرای طرح های ساماندهی نیست، چون روز بعد از آن تعطیل است. از سوی دیگر طی آنالیز ها معین شد که رئیس بهزیستی شهرستان برای نگهداری این بچه ها، تدبیر لازم را ننموده است.

معاون بهزیستی گفت: با توجه به نبود محل نگهداری بچه ها کار و خیابان در شاهین شهر و فاصله کم این شهرستان با اصفهان، این امکان وجود داشت که بچه ها را به اصفهان انتقال دهند، اما این کار صورت نگرفته است. از سوی دیگر فرد مراقب بچه ها با اینکه در همان ساختمان حضور داشته، اما برای ساعتی نزد بچه ها نبوده و این مساله باعث نگرانی بچه ها شده بود که فکر نموده بودند کسی در ساختمان نیست و آن ها تنها مانده اند که این مساله مصداق کودک آزاری و تخلف بوده است.

مسعودی فرید تاکید نمود: بهزیستی، سازمان دوستدار کودک است و یکی از ماموریت های اورژانس اجتماعی، مقابله با کودک آزاری است؛ ما نیز پس از اطلاع از نگهداری بچه ها در آن شرایط بلافاصله پیگیری ها خود را شروع کردیم و حکم عزل رئیس و معاون بهزیستی شاهین شهر صادر شده و به تخلفات اداری معرفی می شوند تا با این اقدام غیرمسئولانه برخورد کامل گردد.

وی ادامه داد: با برخورد ها و طرح های ضربتی این مدلی مخالف هستیم؛ بهزیستی سیاست ها و رویکرد های خود را در ساماندهی بچه ها کار و خیابان اعلام نموده است؛ رویکرد بهزیستی در این موارد، رویکرد مددکاری اجتماعی و مدیریت موردی است به آن معنا که خانواده بچه ها کار و خیابان به طور موردی آنالیز می شوند که به چه دلیل کودک در خیابان است.

معاون بهزیستی تاکید نمود: پیگیری ها اجرا شده و افراد مسئول در نگرانی بچه ها، حتما نتیجه اعمال خود را خواهند گرفت؛ همچنین کوشش می کنیم پیگیری بیشتری در زمینه بچه ها کار و خیابان داشته باشیم که شاهد این مسائل نباشیم.

مسعودی فرید با قدردانی از رسانه ها برای پیگیری اینگونه موارد، یادآور شد: این بچه ها نگهداری شده در آن شرایط، شماره تلفنی نداشتند که با خانواده آنان تماس بگیرند یا اینکه از ترس شماره تلفن نداده بودند، اما به هر حال نگهداری آنان در آن شرایط، تخلف بوده است.

روز گذشته (شنبه) اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه 10 کودک و نوجوان محبوس شده در زیرزمین اداره بهزیستی شاهین شهر، بچه ها سر چهار راه ها بودند که از قرار معلوم توسط ماموران جمع آوری شده و تحویل این اداره شده بودند، اما اداره بهزیستی شاهین شهر آن ها را بدون مراقب و کوچکترین امکاناتی در این زیرزمین محبوس نموده بود.

شرکت دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور لحظه آخری، تور ارزان، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 7370

به "حکم عزل مسئولان نگهداری بچه ها کار در زیرزمین صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم عزل مسئولان نگهداری بچه ها کار در زیرزمین صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید