شکایت علیپور از پرسپولیس بالا گرفت

به گزارش جعبه مهر، چند هفته پیش کمیته استیناف حکم نهایی خود در پرونده شکایت علی علیپور از باشگاه پرسپولیس را صادر کرد که بر این اساس باشگاه سرخپوش مرکز به پرداخت 901 میلیون تومان جریمه محکوم شد.

شکایت علیپور از پرسپولیس بالا گرفت

این در حالی است که مدیران حقوقی باشگاه پرسپولیس ادعا می نمایند در پی مصالحه با مهاجم سابق این تیم بودند اما در نهایت توافق حاصل نشد؛ ادعایی که از سوی وکیل علیپور تکذیب می شود.

رسول باختر وکیل علیپور در این خصوص شرح می دهد: من نمی دانم مسئولان باشگاه پرسپولیس از کدام جلسات متعدد صحبت می نمایند اما ما هر تلاشی که می توانستیم کردیم تا به مصالحه برسیم و مدیران باشگاه پرسپولیس بی توجهی کردند. از آقای رسول پناه و آقای صدری تا آقای درویش، ما هرطوری می شد پیغام مصالحه را فرستادیم اما نتیجه نگرفتیم.

او در خصوص جلسات با مدیران باشگاه پرسپولیس شرح می دهد: نخست اینکه مدیران باشگاه شماره تلفن من را داشتند اما دائم به صورت غیرمستقیم پیغام می فرستادند. آبان ماه به دایی علی علیپور گفتند ساعت 12 بیایید باشگاه و او هم به من گفت. من ساعت 12:03 رسیدم به باشگاه و یکی از مسئولان حقوقی باشگاه به من گفتند که دیر کردید. من گفتم سه دقیقه که مسئله ای ندارد و حتی از این بابت عذرخواهی هم کردم و آنها گفتند نه قرار برای ساعت 11 بوده است.

وی اضافه کرد: من گفتم زیاد وقت آقای دوام را نمی گیرم اما گفتند نه ایشان دیگر زمان ندارند. من هم به یکی از مسئولان حقوقی که آنجا بود گفتم ما صد و بیست میلیون تخفیف می دهیم اما تا سرانجام سال 1401 پول را پرداخت کنید. او هم گفت خیلی پیشنهاد خوبی است و ما احتمالا موافقت می کنیم. اما دیگر هیچ جوابی ندادند و ما هم حکم قطعی گرفتیم. حالا که حکم داریم می گویند مصالحه، لابد می خواهید مصالحه کنید تا بدهی شهریور 1399 را دو سال بعد پرداخت کنید؟

ماجرای طلب علی علیپور به آخرین فصل قراردادش با پرسپولیس برمی شود؛ جایی که او در توافق با باشگاه پرسپولیس، قرارداد خود را به حدود یک میلیارد و ششصد میلیون تومان افزایش داد. این البته رقمی است که با آپشن در دسترس مهاجم پرسپولیس بود و بعد از قهرمانی در لیگ برتر و رسیدن به حد نصاب تعداد بازی و گل به این رقم رسید.

اما مدیران باشگاه پرسپولیس حدود 700 میلیون تومان از قرارداد او را پرداخت کردند تا علیپور برای دریافت 900 میلیون تومان به جای مانده به سراغ مدیران باشگاه پرسپولیس برود. اما آنها به مهاجم پرسپولیس اعلام کردند که برای دریافت این رقم باید شکایت کند و بعد از صدور حکم، طلبش پرداخت می شود.

نکته جالب اینکه در زمان جدایی علی علیپور 900 میلیون تومان رقمی معادل خرید یک واحد مسکونی در مرکز بود اما حالا علیپور با دریافت این رقم تنها امکان خرید یک خودروی فراوری داخل را خواهد داشت. البته باتوجه به اینکه نرخ سود سالیانه فیفا در ایران ربوی محسوب می شود و نرخ تاخیر - تادیه هم در مقررات ایران وضع نشده، دست مهاجم پرسپولیس تنها به اصل پولش می رسد.

نکته مهم اینکه باتوجه به صدور حکم از سوی کمیته مشخص شرایط و کمیته استیناف، حالا پرسپولیس بایستی این رقم 901 میلیون تومانی را هرچه زودتر به مهاجم پرسپولیس پرداخت کند و در غیر این صورت، علیپور می تواند مانع جابجایی قرمزها نیز بشود؛ امکانی که البته او در پنجره زمستانی استفاده نکرد.

رسول باختر وکیل علیپور در پاسخ به این سوال که آیا پرونده علیپور می تواند مانع دریافت مجوز حرفه ای پرسپولیس نیز بشود؟ گفت: اگر پرسپولیس تا هفته آینده مطالبات موکلم را پرداخت نکند، ما حکم را ترجمه خواهیم کرد و برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می کنیم که در این صورت تا زمان پرداخت این بدهی، مجوز حرفه ای پرسپولیس صادر نخواهد شد.

حالا پرسپولیس که مسائل زیادی برای دریافت لایسنس ای اف سی دارد، باید این پرونده را هم حل و فصل کند؛ چالشی تازه برای رضا درویش که شاید می توانست زودتر از این ها و با رقم کمتر، پرونده علیپور را به خط سرانجام برساند.

منبع : ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 13 بهمن 1401 بروزرسانی: 13 بهمن 1401 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 11296

به "شکایت علیپور از پرسپولیس بالا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت علیپور از پرسپولیس بالا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید