خبرنگاران امید ترامپ به گروههای تندرو برای تداوم مبارزه انتخاباتی

به گزارش جعبه مهر، نیویورک- خبرنگاران- نامزد بازنده جمهوری خواستار که از مجاری قانونی برای ابطال باخت خود ناامید شده، اکنون دست به دامان گروه های تندرویی همچون پسران مغرور می گردد تا به زعم خود این مبارزه را ادامه دهد.

خبرنگاران امید ترامپ به گروههای تندرو برای تداوم مبارزه انتخاباتی

به گزارش خبرنگاران، یک روز پس از رای دیوان عالی آمریکا در نپذیرفتن دادخواست تگزاس برای ابطال نتیجه انتخابات چهار ایالت کلیدی میشیگان، ویسکانسین، جورجیا و پنسیلوانیا، ترامپ از آغاز بازی اطلاع داد.

ترامپ در پاسخ به پیغام توییتری یک روزنامه نگار تندرو جمهوری خواه که گفته بود در این مقطع، ترامپ باید همه چیز را از حالت محرمانه خارج کند، نوشت: در حال اجرا همین کار هستم. موافقم! ما تازه مبارزه را آغاز نموده ایم!

او که ابتدا حملات کلامی شدیدی را متوجه دیوان عالی ساخت که انتصاب سه قاضی محافظه کار آن را از افتخارات خود برمی شمرد، اکنون از تجمع مردمی حمایت می نماید و با بالگرد خود را به جمع حامیان خود می رساند که از ساعاتی پیش در مقابل ساختمان دیوان عالی آمریکا تجمع نموده اند.

بعضی از رسانه ها، تعداد حاضران را صدها و بعضی دیگر هزاران نفر برشمرده اند اما به نظر می رسد تجمع امروز حامیان ترامپ، از تجمع ماه گذشته آنها برای ابراز وفاداری به رئیس جمهوری این کشور که اکنون در صندوق های انتخاباتی، با اختلاف 74 رای الکترال باخته، کمتر است. گفته می گردد پنج نفر هم در جریان این راهپیمایی و تجمع، دستگیر شده اند.

ترامپ درباره این تجمع گفت او راهپیمایانی را می بیند که دومین بار در واشنگتن برای آنچه که راهپیمایی میلیونی آمریکا را بار دیگر عظمت می بخشیم نامیده است، گرد هم آمده اند تا از کوشش های جاری برای برگرداندن باخت او در انتخابات آبان ماه، پشتیبانی نمایند.

تجمع نمایندگان که ابتدا سرود ملی آمریکا را به صورت دسته جمعی می خواندند، هنگامی که بالگرد حامل ترامپ را مشاهده کردند یکصدا فریاد زدند آمریکا و سرقت را متوقف کنید که به تقلب انتخاباتی اشاره دارد.

بعضی از رسانه ها از حضور صدها نفری اعضای گروه افراطی راست گرای پسران مغرور در جمع راهپیمایی نمایندگان اطلاع داده اند که شعارهایی را علیه آنتیفا (گروه ضد فاشیست و چپگرا) سر می داده اند.

پسران مغرور یک گروه فاشیستی و نئوفاشیستی راست گرای افراطی مردانه است که خشونت سیاسی را ترویج می نماید. مقر این گروه در ایالات متحده است اما در کشورهای دیگر مانند استرالیا، کانادا و بریتانیا هم فعالیت دارد.

گفته می گردد اریک تاریو رهبر گروه پسران مغرور، صبح شنبه به کاخ سفید رفته اما سخنگوی این کاخ مدعی است او با ترامپ ملاقات نداشته بلکه در قالب تور عمومی برای تماشای تزئینات کریسمس، آمده بوده است.

این تجمع و حضور این گروه راستگرا می تواند نشان از آن باشد که ترامپ با ناامید شدن از مجاری قانونی که بسیار به آنها امید داشت، اکنون به حمایت گروهی همچون پسران مغرور که یکبار در مناظره انتخاباتی گفته بود عقب بایستند و منتظر باشند، چشم دوخته است.

در انتخابات 13 آبان ماه سال جاری، جو بایدن نامزد حزب دموکرات توانست 306 رای الکترال را از آن خود سازد در حالیکه ترامپ تنها پیروز شد 232 رای آنها را به سبد خود بریزد. حال قرار است نشست برگزینندگان در دوشنبه 24 آذرماه برگزار گردد تا تکلیف قطعی انتخابات را روشن سازند.

تیم حقوقی و ستاد انتخاباتی ترامپ کوشید از 13 آبان تا کنون صدها پرونده شکایتی در دادگاه های مختلف ایالتی تشکیل دهد و در یکی از موارد مهم، دادخواستی را به وسیله دادستانی تگزاس که با حمایت 17 ایالت قرمز دیگر و همچنین شخص ترامپ در کنار امضای 106 جمهوری خواه مجلس نمایندگان به دیوان عالی آمریکا فرستادند.

آنها در این دادخواست بر آن بودند که فرایند رای گیری پستی چهار ایالت کلیدی را زیر سوال ببرند و با ابطال فرایند آن، انتخاب برگزینندگان را به عهده مجالس ایالتی بگذارند که در آن صورت شانس آنها افزایش خواهد یافت. اما دیوان عالی این دادخواست را رد کرد و تگزاس را واجد صلاحیت برای اعمال نظر درباره سایر ایالت ها ندانست.

ترامپ در واکنش به این رای نوشت: علاقه دیوان عالی به موضوع بزرگترین تقلب انتخاباتی در تاریخ ایالات متحده آمریکا صفر بود. تنها چیزی که آنها به آن علاقه داشتند ایستادن است ، و این مساله برای رئیس جمهوری بسیار سخت است که پرونده ای را در این باره به دادگاه ارائه کند. 75 میلیون رای!

رئیس جمهوری آمریکا در حالی سبد آرای خود را افزایش می دهد و بر صحت آنها تاکید دارد که آرای حدود 80 میلیون نامزد رقیب را غیرقانونی اعلام و همچنان خود را پیروز این رقابت ها می داند.

ترامپ برای دو کرسی باقی مانده سنا در جورجیا هم خط و نشان می کشد و می گوید اگر فرماندار این ایالت اجازه دهد که امضای آرا تایید گردد، 2 نامزد جمهوری خواه پیروز خواهند شد.

در حال حاضر 50 کرسی سنا را جمهوری خواستار و 48 کرسی دیگر را دموکرات ها و مستقلان در اختیار دارند. 2 کرسی جورجیا می تواند در اکثریت سنا اثر بگذارد و راستا آینده را برای دولت احتمالی بایدن، آسان یا مشکل سازد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8611

به "خبرنگاران امید ترامپ به گروههای تندرو برای تداوم مبارزه انتخاباتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امید ترامپ به گروههای تندرو برای تداوم مبارزه انتخاباتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید