خبرنگاران جانسون و بن سلمان درباره نتایج اجلاس گروه 20 گفت وگو کردند

به گزارش جعبه مهر، لندن - خبرنگاران - بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز سه شنبه در تماس تلفنی با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان درباره نتایج نشست گروه 20 به میزانی ریاض گفت وگو کردند.

خبرنگاران جانسون و بن سلمان درباره نتایج اجلاس گروه 20 گفت وگو کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دفتر نخست وزیری انگلیس، جانسون مباحث مطرح شده درباره بهبود اقتصاد دنیای بر اثر بحران کرونا و راهکارهای مقابله با تغییرات اقلیمی را پربار و سودمند خواند.

دو طرف همچنین درباره پیشرفت های حاصل شده در مورد تولید واکسن کرونا و ضرورت دستیابی جامعه دنیای به آن مصاحبه کردند.

نخست وزیر انگلیس متعاقبا از طرف سعودی برای شرکت در اجلاس تغییرات آب وهوایی سال آینده در گلاسکو دعوت به عمل آورد و دو طرف درباره ظرفیت های قابل توجه عربستان در زمینه دستیابی به انرژی های پاک گفت وگو کردند.

توسعه همکاری های تجاری، فرهنگی و دفاعی از دیگر مسائلی بود که جانسون و بن سلمان درباره آن مصاحبه کردند.

پانزدهمین اجلاس رهبران کشورهای عضو گروه 20 در روزهای شنبه و یکشنبه گذشته بصورت مجازی به میزبانی عربستان برگزار گشت.

شیوع بیماری همه گیر کرونا و تاثیر آن بر اقتصاد دنیای همچنین مقابله با آن و اتخاذ تدابیر لازم برای تقویت اقتصاد دنیای در دوره پسا کرونا از مهمترین موضوعاتی بود که در اجلاس ریاض رهبران گروه 20 درباره آن سخن گفتند و مصاحبه کردند.

در اجلاس یاد شده کشورهای عضو از ابتدای شیوع ویروس کرونا متعهد به پرداخت 21 میلیارد دلار برای مقابله با این ویروس شدند و این اعتبار برای تأمین مالی فوری و به ویژه برای توسعه داروهای تشخیص، واکسن ها و درمان های تأثیرگذار کرونا اختصاص یافت.

رهبران کشورهای عضو در صورت ساخت موفقیت آمیز واکسن کرونا، خواستار توزیع عادلانه واکسن این ویروس و تسهیل راه های دستیابی افراد مورد نیاز به آن شدند و وعده دادند که از هیچ تلاشی برای تضمین دسترسی منصفانه به واکسن کرونا در سطح دنیا فروگذاری نخواهند کرد.

در این اجلاس همچنین کشورهای عضو گروه 20 متعهد شدند که برای محافظت از کره زمین، انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند و به همین منظور به تلاش های خود برای بازنگری در طرح ها و توسعه پروژه های متناسب با شرایط و اوضاع طبیعی دنیا ادامه دهند.

تمدید و به تعویق انداختن بازپرداخت بدهی فقیرترین کشورها از دیگر موضوعاتی بود که مورد بررسی رهبران عضو گروه 20 قرار گرفت.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 8368

به "خبرنگاران جانسون و بن سلمان درباره نتایج اجلاس گروه 20 گفت وگو کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران جانسون و بن سلمان درباره نتایج اجلاس گروه 20 گفت وگو کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید