خبرنگاران صالحی امیری: مهم ترین عنصر برای تحقق صلح در جامعه، عدالت منزلتی است

به گزارش جعبه مهر، تهران- خبرنگاران- رییس کمیته ملی المپیک صبح امروز و در وبینار صلح و ورزش که توسط کمیسیون صلح و ورزش کمیته ملی المپیک برگزار گردید، توضیح داد: مهم ترین عنصر برای تحقق صلح در جامعه بحث عدالت منزلتی است.

خبرنگاران صالحی امیری: مهم ترین عنصر برای تحقق صلح در جامعه، عدالت منزلتی است

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی آموزشگاه ملی المپیک، سیدرضا صالحی امیری که به عنوان میهمان ویژه و به صورت غیرحضوری در این وبینار حضور پیدا نموده بود، ضمن تبریک به مناسبت ایام پر برکت مبعث نبی اکرم (ص)، پیش احتیاج تحقق صلح در ورزش را جامعه ای توسعه یافته مطرح نمود و گفت: توسعه اشکال، الگوها و روینمودهای مختلفی دارد اما مهمترین و اصلی ترین رویکرد توسعه، توسعه انسانی است.

وی با بیان اینکه صلح یک حقیقت، گفتمان و یک ارزش است، اضافه نمود: ما بدون داشتن جامعه ای توسعه یافته که انسان های توسعه یافته آن را شکل می دهند، امکان تحقق صلح را نخواهیم داشت. انسانیت جوهره توسعه است و انسان توسعه یافته انسانی است که از اخلاق، فضیلت، همدلی و همنوایی ملی برخوردار باشد. در متن جامعه حضور دارد، زیست فرهنگی داشته و به عنوان یک سرمایه برای جامعه خود تلقی می گردد.

صالحی امیری مهم ترین کانون برای تحقق گفتمان در ایران طی چند دهه آینده را حرکتی فراگیر برای تربیت نسل جدید و به وسیله آموزش و پرورش مطرح نمود و گفت: یکی از مبانی تحقق صلح گفت وگو است یعنی تحمل یکدیگر، یعنی کشف مشترکات روانی، فرهنگی، قومی و نژادی یکدیگر و لازمه تحقق صلح، مدارا و سازگاری است.

رییس کمیته ملی المپیک ابراز داشت: ما باید در دروس ورزشی آموزش و پرورش، درس صلح را آموزش دهیم. یکی از عناصر اصلی اجتماعی شدن ورزش در جامعه ما این است که ما مساله ورزش را از سمت سکو و مدال آوری به سمت توسعه انسانی ببریم. یک قهرمان، انسان توسعه یافته ای است که ویژگی شاخص او فقط رقابت و مدال آوری نیست، قهرمان کسی است که در متن جامعه، صلح، مدارا، گفت وگو، اخلاق و فضیلت را نمایان کند.

وی ضمن اشاره به این موضوع که ما در ایران با وجود پنج قوم و بیش از شش هزار گویش، محورهای فکری متعددی داریم گفت: ایران بیش از هر جامعه دیگری احتیاجمند مفهوم مقدسی به نام صلح است. باید سواد صلح در جامعه افزایش پیدا کند و سطح آگاهی اجتماعی را بالا ببریم.

صالحی امیری یکی از مهمترین عوامل در تحقق صلح را هم زیستی انسانی مطرح نمود و اضافه نمود: اگر ما می خواهیم در جامعه به سمت توسعه حرکت کنیم باید همه اقوام، مذاهب، رنگ ها، گویش ها و همه محورهای فکری را متحد کنیم. در این جامعه اولین و مهمترین عنصر برای تحقق صلح بحث عدالت منزلتی است.

وی در انتها گفت: همه باید از منزلت و ارزش برابر برخوردار باشند. ما باید برای تحقق صلح همه اقوام و مذاهب را سهیم کنیم و هیچ طایفه و قومی نباید در این جامعه احساس انزوا بکند بلکه همه باید احساس نمایند در متن جامعه سیاسی حضور دارند. ما باید بپذیریم برای تحقق صلح، به عدالت به عنوان مهمترین رکن تحقق صلح در ایران احتیاج داریم.

کاوه صدقی، دبیر وبینار صلح و ورزش در خصوص سخنرانان و موضوعات سخنرانی در این وبینار گفت: نخستین وبینار کمیسیون صلح و ورزش با حضور محسن رضوانی رئیس این کمیسیون و در پنج محور برگزار گردید که علاوه بر صالحی امیری، فاطمه کیوانی در خصوص توازن جنسی و توسعه ورزش زنان، شاهین سلطان پور در رابطه با توسعه صلح به وسیله ورزش زندان ها ، رضا شجیع در خصوص توسعه صلح به وسیله ورزش همگانی و محمد پورکیانی در خصوص نقش آموزش به وسیله صلح در ورزش توضیحاتی را به شرکت نمایندگان ارائه کردند.

صدقی در ادامه و در رابطه با مسابقه صلح به وسیله ورزش که با ابتکار کمیسیون مذکور برگزار می گردد گفت: در این وبینار، از مسابقه صلح به وسیله ورزش با هدف جمع آوری اطلاعات از جامعه ورزش رونمایی شد. هر شخصی از هر حوزه ای در ورزش ایران چنانچه اطلاعات صلح محوری در فعالیت های ورزشی دارد می تواند این اطلاعات را با ما به اشتراک بگذارد.

بهترین عکس با موضوع توسعه صلح در ورزش، بهترین فیلم یک دقیقه ای با موضوع صلح در ورزش، بهترین پیشنهاد برای توسعه صلح به وسیله ورزش، بهترین پروژه اجرا شده توسعه صلح به وسیله ورزش در دهه نود و قهرمان صلح و ورزش از نظر شما کیست، محورهای مختلف این مسابقه را تشکیل می دهند.

وی اضافه نمود: ما در کمیته ای مشترک با حضور کمیته ورزش کمیسیون ملی یونسکو و کمیسیون صلح و ورزش کمیته ملی المپیک، آثار ارسالی را تا یکم اردیبهشت ماه 1400 جمع آوری می کنیم تا پس از داوری در کمیته مذکور، همزمان با روز جهانی صلح به وسیله ورزش، جوایزی به برترین آثار اهدا گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 9658

به "خبرنگاران صالحی امیری: مهم ترین عنصر برای تحقق صلح در جامعه، عدالت منزلتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صالحی امیری: مهم ترین عنصر برای تحقق صلح در جامعه، عدالت منزلتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید