خروج 1.44 تریلیون دلار سرمایه از انگلیس

به گزارش جعبه مهر، یکی از مقامات بانک مرکزی اروپا از خروج گسترده سرمایه های بانکی از انگلیس به دیگر کشورهای اروپایی اطلاع داد.

خروج 1.44 تریلیون دلار سرمایه از انگلیس

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

ایسنا به نقل از تی آر تی نوشت: با نزدیک شدن به زمان برگزیت و افزایش احتمال خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا با توجه به شرایط سیاسی موجود، بسیاری از بانک های بزرگ دنیا تصمیم به انتقال دارایی های خود از این کشور به دیگر قطب های مالی و بانکی اروپایی گرفته اند.

به گفته آندرا انریا، تاکنون 24 بانک بزرگ اقدام به انتقال تمام یا بخشی از دارایی های خود از انگلیس به دیگر کشورهای اروپایی نموده اند.

ملکه الیزابت با درخواست نخست وزیر انگلیس برای تعلیق مجلس این کشور تا اواسط اکتبر موافقت نموده و این مساله احتمال خروج بدون توافق را بسیار بیشتر از قبل نموده است. در صورتی که انگلیس با خروجی سخت راه خود را از اتحادیه اروپا جدا کند، جابجایی بانکی بین این کشور با اعضای اتحادیه اروپا بسیار سخت تر و پرهزینه تر از قبل خواهد شد.

هزینه انتقال دارایی های بانکی از انگلیس به دیگر کشورها تاکنون از 10 ها میلیارد دلار عبور نموده است و حتی بانک های آمریکایی نظیر بنک اف امریکا، مورگان استنلی، بارکلی و گلد من ساکس بعضی از دارایی های خود را از لندن به فرانکفورت، پاریس و دوبلین انتقال داده اند.

پیشتر مؤسسه رتبه بندی اس اند پی در گزارشی نوشته بود که اگر انگلیس در سال 2016 رأی به ماندن در اتحادیه اروپا می داد، حدود سه درصد از اندازه خود در سال 2018 بزرگ تر می بود. به طور میانگین رشد مالی انگلیس در هر فصل از زمان رأی به ترک اتحادیه اروپا 0.7 درصد کاهش یافته است.

بانک گلدمن ساکس نیز در گزارشی زیان برگزیت بر اقتصاد انگلیس را حدود 7.8 میلیارد پوند در هر فصل برآورد نموده بود. گلدمن ساکس در گزارشی با اشاره به بن بست ایجاد شده در انگلیس بر سر مساله برگزیت و بلاتکلیفی سرمایه گذاران نوشته است که از زمان رأی به ترک اتحادیه اروپا در سال 2016 تاکنون، اقتصاد انگلیس به طور متوسط در هر هفته 600 میلیون پوند خسارت دیده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 2754

به "خروج 1.44 تریلیون دلار سرمایه از انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج 1.44 تریلیون دلار سرمایه از انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید