درخواست پنس از سازمان ملل برای به رسمیت شناختن گوایدو

به گزارش جعبه مهر، معاون رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی در سازمان ملل خواست تا این نهاد بین المللی خوان گوایدو، رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا را به رسمیت بشناسد.

درخواست پنس از سازمان ملل برای به رسمیت شناختن گوایدو

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در سخنرانی در نشست سازمان ملل از این نهاد بین المللی خواست تا به مردم ونزوئلا برای ایجاد آینده ای روشنتر یاری کند و این کار را می توان با لغو اعتبار نظام مادورو و به رسمیت شناختن خوان گوایدو رهبر مخالفان به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا انجام داد.

وی سپس به نقل قولی از رئیس جمهور آمریکا پرداخت و گفت: اگر خوبان با بدان مقابله نکنند شرارت پیروز خواهد شد.

پنس سپس رو به نماینده ونزوئلا در سازمان ملل می نماید و می گوید: با تمام احترام به آقای نماینده، شما نباید اینجا باشید. شما باید به ونزوئلا بازگردید و به مادورو بگویید که زمان آن فرا رسیده که برود.

سازمان کشورهای آمریکای لاتین دو روز پیش قطعنامه ای را که خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا تنظیم نموده بود را با 18 رای مثبت، نه رای مخالف و شش رای ممتنع تصویب کرد که بر اساس آن گوستاو تارهرا به عنوان نماینده ونزوئلا در این سازمان به رسمیت می شناسد.

وزیر خارجه کوبا این اقدام سازمان کشورهای آمریکایی مبنی بر به رسمیت شناختن تاره به عنوان نماینده ونزوئلا در این سازمان را محکوم کرد. وزارت خارجه ونزوئلا نیز روز سه شنبه اظهار داشت که کاراکاس هر گونه تصمیمی که نماینده جدید اتخاذ کند را نادیده می گیرد.

.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 1475

به "درخواست پنس از سازمان ملل برای به رسمیت شناختن گوایدو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست پنس از سازمان ملل برای به رسمیت شناختن گوایدو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید