دریافت آنلاین خدمات اقتصادی برای مردم ممکن شد

به گزارش جعبه مهر، معاون وزیر اقتصاد تاثیرات راه اندازی نسخه الکترونیکی سفته و تسهیلات و اعتبارات دیجیتال را در سهولت دریافت انواع خدمات مالی توسط مردم، بهبود رشد مالی، افزایش شفافیت موثر دانست و گفت: هم اکنون مردم ما در بیشتر نقاط کشور می توانند خدمات مالی خود را به صورت آنلاین دریافت نمایند و وقتی خدمات مالی، امکان دریافت پیدا می نماید طبیعتا، یاری نماینده رشد مالی و کاهش فقر خواهد بود.

دریافت آنلاین خدمات اقتصادی برای مردم ممکن شد

به گزارش ایسنا، عباس معمارنژاد اظهار کرد: موضوع فراگیری مالی به عنوان یکی از دغدغه های دولت، بدین معنی است که مردم در حوزه خدمات مالی از جمله بانک، بیمه و بورس، به تمام محصولات و خدمات مالی به شکل کم هزینه، سریع و راحت دسترسی داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از ثمرات نسخه الکترونیکی سفته و تسهیلات و اعتبارات دیجیتال فراهم سازی فراگیری مالی است، گفت: هم اکنون مردم ما در بیشتر نقاط کشور می توانند خدمات مالی خود را به صورت آنلاین دریافت نمایند و وقتی خدمات مالی، امکان دریافت پیدا می نماید طبیعتا، یاری نماینده رشد مالی و کاهش فقر خواهد بود.

معاون وزیر اقتصاد اضافه کرد: وزارت امور مالی و دارایی به دنبال تدوین استراتژی فراگیری مالی است و پروژه های الکترونیکی کردن و دیجیتالی کردن بانک ها، بیمه ها و بورس در راستای فراگیری مالی تفسیر می گردد.

معمارنژاد ادامه داد: در گذشته اگر شخصی می خواست تسهیلات دریافت کند، مجبور بود بصورت حضوری به بانک مراجعه کند تا کلیه مراحل از قبیل درخواست تسهیلات، امضای قرارداد، ارائه تضمین و دریافت و پرداخت اقساط آن را به شکل فیزیکی انجام دهد، ولی در پروژه امروز، تمام این مراحل به صورت الکترونیکی و دیجیتالی انجام می گردد.

وی در انتها سخنانش با بیان اینکه مراجعه حضوری و فیزیکی به بانک برای انجام اقدامات مالی، در بعضی مواقع زمینه ساز افزایش فساد است، گفت: در این پروژه، شفافیت بسیار افزایش پیدا می نماید.

مسافرت رو: مسافرت رو: آگاهانه سفر کنیم تا بیشتر از سفر لذت ببریم

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: mehrbox.ir شناسه مطلب: 6868

به "دریافت آنلاین خدمات اقتصادی برای مردم ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت آنلاین خدمات اقتصادی برای مردم ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید